Verslas

2019.12.30 16:55

„Šiaulių bankui“ skirta 880 tūkst. eurų bauda

Malvina Baužytė, ELTA2019.12.30 16:55

Lietuvos bankas (LB) po atlikto tikslinio planinio „Šiaulių banko“ veiklos inspektavimo jam skyrė 880 tūkst. eurų baudą ir privalomą nurodymą pašalinti nustatytus teisės aktų pažeidimus bei trūkumus.

Inspektavimo metu buvo nustatyta, kad tikrinamu laikotarpiu bankas netinkamai vertino pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikas, susijusias su jo veikla, taip pat nebuvo įdiegęs tinkamo klientų rizikos vertinimo metodo.

Kaip skelbiama pranešime, nustatyta atvejų, kai bankas netinkamai nustatė kliento naudos gavėjo tapatybę, neužtikrino pakankamos kliento pažinimo informacijos, kuri atskleistų kliento dalykinių santykių tikslą ir pobūdį, surinkimo, neturėjo įdiegęs tinkamų procedūrų, kurios padėtų nustatyti, ar klientas nėra politiškai pažeidžiamas asmuo, neužtikrino tinkamo nuolatinės klientų mokėjimo operacijų stebėsenos proceso įgyvendinimo, mokymų darbuotojams organizavimo.

„Šiaulių bankas“ praneša, kad dauguma LB nustatytų pažeidimų ir trūkumų buvo pašalinti dar iki patikrinimo rezultatų svarstymo LB valdyboje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.