Verslas

2019.12.30 14:45

„Nord Stream 2“ tiesusi bendrovė „Allseas“ neketina grįžti prie šio projekto

ELTA 2019.12.30 14:45

Šveicarijos bendrovės „Allseas“ vamzdžių klojimo laivai, anksčiau tiesę Rusiją ir Vokietiją sujungsiančiam dujotiekį „Nord Stream 2“, pasitraukė iš darbų vietos Baltijos jūroje ir jau ruošiami kitam projektui, pranešė pati „Allseas“.

„Allseas“ laivai paliko Baltijos jūrą ir buvo demobilizuoti kitam projektui“, – teigė „Allseas“.

Anksčiau gruodį JAV įvedė sankcijas visiems asmenims ir bendrovėms, dalyvaujančioms Rusijos dujotiekių „Nord Stream 2“ ir „TurkStream“ projektuose. Dėl sankcijų grėsmės „Nord Stream 2“ tiesianti bendrovė „Allseas“ sustabdė darbus.

Savo ruožtu Rusija teigia galinti pati nutiesti „Nord Stream 2“ ir paleisti šį dujotiekį iki 2020 m. pabaigos. Pasak Rusijos energetikos ministro Aleksandro Novako, „Nord Stream 2“ tiesimo darbus gali baigti rusų laivas „Akademik Čerskij“, tačiau jį esą dar būtina parengti darbams Baltijos jūroje.

Kontrolinį „Nord Stream 2“ akcijų paketą valdo Rusijos dujų koncernas „Gazprom“. „Gazprom“ partneriai – Vokietijos „Wintershall“ ir „Uniper“, Austrijos OMV, Prancūzijos „Engie“ ir Jungtinės Karalystės (JK) bei Nyderlandų „Royal Dutch Shell“ – finansuos 50 proc. projekto. Tikimasi, kad galutinė „Nord Stream 2“ projekto kaina neviršys 9,5 mlrd. eurų.

Iš dviejų 1230 km ilgio gijų sudarytas dujotiekis „Nord Stream 2“ yra tiesiamas Baltijos jūra. Vamzdynas sujungs Rusiją ir Vokietiją, o bendras dujotiekio pralaidumas siekia 55 mlrd. kub. m dujų per metus.