Naujienų srautas

Verslas2019.12.30 10:09

Klaipėdoje – paskutinis šiemet SGD krovinys

BNS 2019.12.30 10:09

Į Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą pirmadienį atplaukė naujas nedidelis Rusijos dujų kompanijos „Novatek“ dujų krovinys. Šiemet tai paskutinis dujovežis terminale.

Portalų marinetraffic.com, myshiptracking.com ir vesselfinder.com duomenimis, laivas „Coral Favia“ prisišvartavo prie SGD terminalo laivo-saugyklos „Independence“. Jis atvyko iš Vysocko, kur yra „Novatek“ SGD gamykla.

Terminalo operatorė „Klaipėdos nafta“ informavo BNS, kad „Coral Favia“ gabena 9,5 tūkst. kub. metrų SGD.

Spalį prasidėjusiais dujų metais tai jau tryliktas laivas iš Vysocko, iš kur dujovežiai į Klaipėdą plukdo po 6,5-9,5 tūkst. kub. metrų SGD.

Nuo spalio į terminalą taip pat atvyko šeši dideli laivai iš Norvegijos, atplukdę po 138 tūkst. kub. metrų „Equinor“ SGD.

Praėjusį ketvirtadienį į Klaipėdą atplaukė 155 tūkst. kub. metrų SGD krovinys iš Jungtinių Amerikos Valstijų – trečias per visą penkerių metų SGD terminalo Klaipėdoje veiklą.

Šiais dujų metais – nuo 2019 metų spalio iki 2020 metų rugsėjo pabaigos – terminale iš viso yra užsakyti daugiau kaip 19TWh išdujinimo pajėgumai, atitinkantys apie 20 didelių dujovežių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi