Verslas

2013.02.01 19:44

A. Butkevičius: sieksime tokios dujų kainos, kokią moka Latvija ir Estija

LRT RADIJAS, LRT.lt2013.02.01 19:44

Lietuva siekia, kad iš Rusijos perkamų dujų kaina būtų bent tokia pat, kokią moka Latvija ir Estija, teigia premjeras Algirdas Butkevičius. 

Lietuva siekia, kad iš Rusijos perkamų dujų kaina būtų bent tokia pat, kokią moka Latvija ir Estija, teigia premjeras Algirdas Butkevičius.

„Būtų gerai, jei būtų pasiekta, kad dujų kaina Lietuvai būtų tokia pati kaip Latvijai ir Estijai“, – penktadienį žurnalistams teigė Vyriausybės vadovas.

Paklaustas, kokiais argumentais remiantis, Lietuva galėtų tikėtis tokių pat kainų, kokias moka kaimyninės Baltijos šalys, jis sakė: „Yra dujotiekis, kuris į Kaliningradą praeina per Lietuvą. Galima diskutuoti dėl transportavimo tarifų.“

Anot jo, nuolaidų vieninteliam dujų tiekėjui, Rusijos dujų koncernui „Gazprom“ nebus daroma.

„Jokioms nuolaidoms Lietuva nėra pasiruošusi. Lietuva vykdys Trečiąjį energetikos paketą. Lankydamasis Briuselyje, tą paminėjau visiems, su kuo teko susitikti. Ši Vyriausybė tęsia darbus, 2014 metais turėsime diversifikuotą dujų rinką ir tikimės, kad bus pastatytas terminalas. Dedame viltis į šį projektą“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Daugiau spekuliuoti dėl galimų būdų sumažinti dujų kainą premjeras sako nenorintis.

„Nesiruošiu kurti sąmokslo teorijų, spėlioti, ką „Gazprom“ nori iš mūųs gauti, ar ką mes norime gauti iš jų. Derybas pripažįstu tik tada, kai iš anksto sudarytos darbo grupės, kada yra aiškūs darbotvarkės klausimai“, – kalbėjo jis.

Per pastaruosius 9 metus „Gazprom“ tiekiamos dujos Lietuvai pabrango maždaug 6 kartus – nuo 84 JAV dolerių už 1000 kubinių metrų 2004 metais iki 500 JAV dolerių už 1000 kubinių metrų 2012 metais.

„Gazprom“ teigia, kad 2010 metais ji nebranginusi dujų Lietuvai, tačiau jų kaina kilo todėl, kad augo naftos produktų kaina. Tačiau tuo metu Latvijai ir Estijai buvo suteikta 15 proc. nuolaida. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.