Verslas

2019.12.27 10:10

Ruginienė: tikimasi, kad ateityje laisvų šventinių dienų daugės

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.12.27 10:10

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė teigia, kad laikotarpis tarp Kalėdų ir Naujųjų yra svarbus darbuotojams pailsėti, todėl tikimasi, kad ateityje laisvų šventinių dienų daugės.

Pasak I. Ruginienės, svarbiausia yra tinkamas planavimas, todėl verslas neturėtų nukentėti.

„Vis dėlto žmonės per visus metus sąžiningai ir daug dirba darbdaviui. Jeigu darbdavys tikisi, kad žmogus kitais metais ateis vėl su naujomis jėgomis, kad vėl pultų stačia galva į darbus, tai šis laikotarpis yra kritiškai svarbus pailsėti.

Viskas yra planavimas. Visa Europa turi dvi savaites atostogų, niekas nemato bėdos. Kažkaip žmonės susiplanuoja ir niekas nestoja“, – LRT RADIJUI sako Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė I. Ruginienė.

Šiemet tarpušvenčiu nemažai žmonių pasiėmę laisvadienius ar atostogas, per Kalėdas nedirbo visi didieji prekybos tinklai, pirmąją Naujųjų Metų dieną taip pat nedirbs didelė dalis parduotuvių.

Tiesa, anot jos, pasitaiko atvejų, kai darbuotojai yra verčiami imti nemokamas atostogas.

„Absoliučiai tuščias miestas. Maloniai nustebau. Tai rodo, kad mūsų balsas nenuėjo veltui, tendencija gerėja, ir vis daugiau žmonių pasilieka namuose su savo šeima ir skiria laiko poilsiui. Tai rodo pačių darbdavių sąmoningumo pasikeitimą, kad darbdaviai įvertina visą krūvį, kuris buvo per visus metus, ir suteikia žmonėms laisvas dienas pailsėti.

Nors tendencija tikrai gerėja, bet neigiamų pavyzdžių yra nemažai, matome prievartą imti kasmetines atostogas, kas dar blogiau, prievartą imti nemokamas atostogas. Darbdavys tikrai neturi teisės versti. Tik su darbuotojo sutikimu galima naudotis tokiomis atostogomis“, – tikina I. Ruginienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.