Naujienų srautas

Verslas2019.12.28 13:27

Gėda vadintos Žvėryno ligoninės istorija baigta: prestižinėje vietoje gali iškilti daugiabučiai

Apsileidimu ir gėda vadintos Vilniaus Žvėryno infekcinės ligoninės istorija – baigta. Ligoninę iškėlus į Santaras, prestižiniame rajone liko 13 pastatų ir didelis sklypas, kuris jau kitąmet gali atsidurti aukcione. Kas galėtų iškilti caro laikus menančios ligoninės vietoje?

Prestižiniame Vilniaus Žvėryno rajone tylą jau netrukus gali pakeisti statybinės technikos garsai. Dabar teritorijoje stovi pilki konteineriai, kuriuose sukrauti ligoninės įrangos likučiai, tai rodo, kad ligoniai čia jau nebegrįš.

1907-aisiais čia įsikūrė Vaikų infekcinė ligoninė. Vėliau šalia pastatytas ir pastatas suaugusiesiems. Mieste siaučiant difterijai ir kitoms baisioms ligoms, ligoninės statybos buvo sutiktos džiugiai, bet ilgainiui pastatai apsilupo, o feisbuką pastaruoju metu juokino istorijos apie tai, kad norint prisikviesti seselę, į lovos rėmą reikia barškinti šaukštu.

Ligoninę iškėlus į Santaras, jos istorija baigėsi, o senieji pastatai jau kitąmet turėtų atsidurti Turto banko parduodamųjų sąrašuose.

„Tvarkomi dokumentai, ruošiami, laukiam jų iš Sveikatos apsaugos ministerijos ir bus perduota. Kai perimsim objektą, įvertinsim jo paruoštumą pardavimui. Kadangi mes nežinom situacijos, kadangi neperėmėm, nežinom visos situacijos, bet jeigu reikėtų tvarkyti, tai tvarkymas užtrunka iki metų, o jeigu visiškai viskas tvarkinga, nustatoma pradinė kaina ir skelbiamas aukcionas“, – sako Turto banko vadovas Mindaugas Sinkevičius.

Kaina tikriausiai bus didelė

Nors pradinė kaina dar neaiški, vos už kelių šimtų metrų esanti panaši teritorija neseniai parduota už daugiau nei 4 milijonus eurų. Tikriausiai ne mažiau kainuos šis kompleksas.

Nekilnojamojo turto plėtros asociacijos vadovas Mindaugas Statulevičius sako, kad bent dalis dabar ten stovinčių pastatų, kurių yra virš dešimties, turėtų būti griaunami, o vietoj jų galėtų atsirasti daugiabučiai.

„Vertinant aplinką, kurioje tas objektas yra, manau, kad turėtų būti tikriausiai gyvenamoji, galbūt prestižinė gyvenamoji funkcija su galbūt tam tikrom veiklom šalia. Kaip, pavyzdžiui, medicinos centras, kadangi tame rajone istoriškai susiformavę, kad gyvena aukštesnes pajamas gaunantys žmonės ir kad atvesti tam tikrą funkciją šalia jų“, – teigia jis.

Tiesa, verslininkai pripažįsta – kaina tikriausiai bus didelė, todėl į eilę plėtotojai nesirikiuos. Skaičiuojama, jei tikrai atsiras nauji prabangūs butai, už kvadratinį metrą reikėtų mokėti mažiausiai pusketvirto tūkstančio eurų – esą tiek kainuoja būstas aplink esančiuose naujuose daugiabučiuose.

Vienas didesnių šiemet parduotų objektų?

Turto plėtotojas M. Statulevičius sako, kad nors aukcione pastatai gali atsidurti jau kitąmet, pirmieji naujakuriai įsikeltų mažiausiai po kelerių metų. Be to, jei pastatų Turto bankas iškart neparduotų, statybos nutoltų dar labiau. Panašiai įvyko su taip pat Žvėryne esančia buvusia vaikų ligonine – ji pirkėjo nerado visus metus. Turto bankas sako, kad tai buvo vienas didesnių šiemet parduotų objektų, o kiti metai turėtų būti dar geresni.

„Kitais metais turėtų būti tikriausiai didžiausi Turto bankui pardavimų skaičiais. Ir dėl to, kad rinkos situacija tokia, ir todėl, kad esam prikaupę nemažai turto, valstybė tikrai tvarkos ir perdavinėja Turto bankui nereikalingą turtą, kad jį pardavinėtumėm. Iš tokių žinomesnių objektų, tai ta pati Birutės infekcinė ligoninė, taip pat ruošiamės paruošti prekybai Belmonto žirgyną – vienas įdomesnių objektų. Visi kiti – smulkesni, bet susidės į sumą, kuri bus verta 40 milijonų eurų, kuri papildys Lietuvos biudžetą“, – tvirtina M. Sinkevičius.

Verslininkai sako, kad nekantraudami laukia, kaip bus vystomas dar vienas – prieš Gedimino kalną įsikūrusių Sporto rūmų – projektas, apie jų rekonstrukciją kalbama jau keliolika metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi