Verslas

2019.12.24 17:33

Vienas iš „Uber“ įkūrėjų Traivisas Kalanickas palieka bendrovės direktorių valdybą

BNS2019.12.24 17:33

Vienas iš JAV pavežėjimo paslaugų milžinės „Uber“ įkūrėjų Travisas Kalanickas iki metų galo paliks bendrovę, antradienį paskelbė įmonė.

T. Kalanickas gruodžio 31-ąją atsistatydins iš direktorių valdybos, kad „visą dėmesį skirtų savo naujam verslui ir filantropinei veiklai“, rašoma „Uber“ išplatintame pranešime.

„Uber“ pastaruosius dešimt metų buvo mano gyvenimo dalis. Baigiantis dešimtmečiui, regis, yra tinkamas laikas man sutelkti dėmesį į savo dabartinį verslą ir filantropinius siekius“, – nurodė T. Kalanickas.

2017 metais T. Kalanickas spaudžiamas akcininkų atsistatydino iš „Uber“ generalinio direktoriaus pareigų po virtinės skandalų, įskaitant įtarimus dėl per griežtos įmonės kultūros ir bylinėjimąsi su milžine „Alfabet“, kuri apkaltino „Uber“ autonominių automobilių technologijų vagyste.

Buvęs „Uber“ generalinis direktorius kuria startuolį pavadinimu „CloudKitchens“, kuris gamina virtuves ir nuomoja jas restoranams, užsiimantiems tik maisto pristatymo veikla. Remiantis verslo leidinio „The Wall Street Journal“ šaltiniais, šių metų pradžioje bendrovė pritraukė 400 mln. JAV dolerių finansavimą iš Saudo Arabijos suvereniojo fondo.