Verslas

2019.12.24 12:08

Izraelis paskutinę akimirką atidėjo dujų gavybos pradžią didžiausiame savo dujų telkinyje Viduržemio jūroje

ELTA2019.12.24 12:08

Antradienį paskutinę minutę atidėta gamtinių dujų gavybos pradžia didžiausiame Izraelio dujų telkinyje Viduržemio jūroje. Izraelio įmonės „Delek“ atstovas sakė, kad gavybą Leviathano telkinyje ketinama pradėti po kelių dienų.

Atidėti darbus nurodė Aplinkos ministerija. Dujų telkinio operatorės esą pradžioje turi užtikrinti, kad dujų gavyba nekels pavojaus Izraelio pakrantės gyventojams. Buvos spėjama, kad pradedant darbus į aplinką gali patekti nuodingos medžiagos. Todėl Izraelio Viduržemio jūros šiaurinėje pakrantėje jau buvo evakuoti pastatai.

Leviathano telkinys yra už 130 km į vakarus nuo Haifos uostamiesčio, maždaug 1 700 metrų gylyje. Gręžinys su platforma randasi už 10 km nuo Izraelio pakrantės. Dujų gavybos licencija JAV įmonė „Noble Energy“ dalijasi su Izraelio bendrovėmis „Delek“ ir „Ratio Oil Exploration“.

Privačiomis lėšomis finansuojamo didžiausio Izraelio istorijoje energetinio projekto plėtra iki šiol atsiėjo daugiau kaip 3,4 mlrd. eurų. Pradėjus dujų gavybą, jos būtų pradėtos eksportuoti į Egiptą ir Jordaniją.

Izraelis turi ir daugiau gamtinių dujų telkinių. Gamtinėmis dujomis nedidelė šalis, turinti regione daug priešų, nori užsitikrinti energetinę nepriklausomybę. Be to, tai leistų šaliai atsisakyti anglies ir tapti energijos eksportuotoja. Izraelis mano, kad tai pagerintų santykius su kaimynėmis. Dujotiekiu Izraelis nuo 2025 metų taip pat nori tiekti dujas į Europą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt