Verslas

2019.12.23 18:39

Kalėdų karštinė: spūstys keliuose, prekybos centrų apgultis ir pustuščiai valdininkų kabinetai

Aistė Valiauskaitė, Jovita Gaižauskaitė, Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.23 18:39

Kalėdų karštinė – prieš pat didžiąsias metų šventes pilnos ir gatvės, ir parduotuvės. Atostogas pasiėmę gyventojai šluoja lentynas, mat per Kalėdas prekybos centrai nedirbs. Profsąjungos ragina prekybininkus nedirbti ir sausio 1 – ąją, tačiau, anot jų, tuomet per didelė paklausa. Valstybinės institucijos šventiniu laikotarpiu apytuštės. Didžiųjų miestų savivaldybėse nedirba trečdalis, Seime – pusė darbuotojų, atostogauja 5 ministrai.

Troleibuso vairuotojai Laimai kolegė vėlavo perduoti troleibusą – buvo įstrigusi spūstyse. Vairuotoja sako, kad pastaroji – prieššventinė – savaitė buvo itin sunki.

„Daug žmonių, mašinų, dideli vėlavimai, bet žmonės tolerantiški, yra kaip yra, šventės, periodas sunkus, ir šiandien sunku, daug žmonių, kamščiai“, – sako troleibuso vairuotoja.

Pilnos gatvės, pilnos ir parduotuvės.

Pirkėjų tiek, kad į parduotuves iš kabinetų persikėlė ir parduotuvių vadovybė.

„Na patikėkit, labai ilgai ieškau tam tikrų prieskonių – sudėtinga kategorija“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

Per Kalėdas prekybos centrai nedirbs. Rytoj – per Kūčias, Antrąją Kalėdų dieną ir Naujųjų išvakarėse dirbs trumpiau. Sausio pirmą pora prekybos tinklų nedirbs, kiti – duris atvers, tik vėliau. Profsąjungų konfederacijos vadovė Inga Ruginienė sako sieksianti, kad visi prekybininkai nedirbtų ir pirmą naujųjų metų dieną.

„Darbo ir šeimos santykių derinimas – vienas iš prioritetų, ir darbuotojai turi teisę būti su šeima per šventes֧“, – teigia Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

Anot prekybininkų, pirkėjų įpročiai rodo, kad dirbti sausio 1 dieną reikia.

Vilniaus savivaldybėje skamba Kalėdinė muzika, lankosi ir keli gyventojai. Ir čia, ir Kaune per šventes nedirba trečdalis darbuotojų.

„Tikrai skyrių darbas užtikrinamas, va ir klientų aptarnavimas dirba, skatiname tiesiog vieni su kitais pasikeisti, pasidalinti, kas pasiėmė atostogas, kad mamadienius, tėvadienius“, – teigia Vilniaus savivaldybės atstovė.

Klaipėdos savivaldybėje laisvadienių paprašė ketvirtadalis žmonių.

Seime šventiniu laikotarpiu nedirba pusė kanceliarijos darbuotojų – 200 iš 400. Atostogas pasiėmė ir 5 iš 13 ministrų.

Žinios. Atostogas pasiėmę gyventojai šluoja prekybos centrų lentynas, gatvėse – spūsčių sumaištis
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.