Verslas

2019.12.23 20:02

Kone brangiausia Kalėdų eglutė – kaina siekia net 13,8 mln. eurų

LRT.lt 2019.12.23 20:02

Brangiausia Kalėdų eglė Lietuvoje – Vilniaus. Jai šiais metais skirta 86 tūkst. eurų. Nors kaina atrodo didžiulė, iki pasaulio rekordo, kuris šiais metais gali siekti net 13,8 mln. eurų – dar toli.  

Kalėdoms kabant ant nosies, ko gero nerasi namų, kuriuose nebūtų žaliaskarės. Vieni joms išleidžia dešimtis eurų, o kitus džiugina ir iš miško atnešta eglės šaka, kuri nieko nekainuoja.

Tačiau pasaulis pilnas kontrastų, o brangiausių žaliaskarių kainos gali atimti amą. Šį kartą į jau kone 10 metų gyvuojantį brangiausios pasaulyje kalėdinės eglės titulą nusitaikė Ispanija.

Šalies pietuose esančiame Marbeljos mieste, viešbučio „Kempinski Hotel Bahia“ foje stovi galbūt brangiausia kalėdinė eglutė pasaulyje. Viešbučio atstovai teigia, kad jos kaina siekia apie 13,8 mln. eurų.

Tačiau eglutės kaina slypi ne pačioje eglutėje, o žaisliukuose, kuriais ji papuošta.

Bendradarbiaujant su dizainere Debbie Wingham, eglutė buvo papuošta brangakmeniais, rožiniais, raudonaisiais, baltaisiais bei juodaisiais deimantais, valgomais skanėstais ir tradicinėmis dekoracijomis.

„Įkvėpta povo plunksnų ir modernistinio „Art Deco“ stiliaus, Kalėdų eglė papuošta unikaliomis martinio taurėmis, plunksnomis, kvepalų buteliukais ir net šokoladiniais povais. Tačiau ant eglutės galima tikėtis rasti ir klasikinių dekoracijų, tokių kaip snaigės, fėjos“, – rašoma pranešime spaudai.

Nors teigiama, kad eglutės kaina siekia 13,8 mln. eurų, pasaulio brangiausios Kalėdų eglutės titulas vis dar priklauso Jungtiniams Arabų Emyratams (JAE). Šalies sostinėje Abu Dabyje „Emirates Palace“ viešbutyje 2010 metais buvo pastatyta eglutė, kurios kaina siekė 9,9 mln. eurų. Eglutė buvo papuošta prabangiomis apyrankėmis, karoliais ir laikrodžiais.