Verslas

2019.12.23 17:12

Per šventes į kurortus plūsta masė žmonių – vietos užsakytos beveik 100 procentų

Dalis lietuvių didžiąsias šventes praleisiantys kurortuose šiemet linkę išleisti daugiau. Kurortai siūlo specialias sveikatinimo ir kultūrines programas, pramogas, tradicines ir degustacines vakarienes. Verslininkai džiaugiasi – viešbučiai, SPA centrai, koncertų salės ir restoranai kalėdiniam laikotarpiui ir Naujiesiems užsakyti beveik 100 procentu.

Kad ir kaip beviliotų Druskininkų eglučių parkas, įvairios edukacinės programos, Kalėdų senelio rezidencija, tiems, kurie tik šiandien sumanė kalėdinį laikotarpį praleisti kurorte, rasti nakvynės beveik neįmanoma. Sanatorijos, SPA centrai ir viešbučiai užsakyti iš anksto. Teks pasitenkinti pramogomis.

„Per vieną dieną vyks 10 skirtingų veiklų, niekas negali pakonkuruoti su Kalėdų seneliu. Bet be jo vyks edukacijos su keramika, su druska, su akvarele. Vyks mugė, tai irgi viena iš kurorto terapijos rūšių“, – sako Druskininkų kultūros centro direktorė Rima Viniarskaitė.

Teko pakloti po 100 eurų ir daugiau

Kainos kalėdiniam laikotarpiui nakvynę užsakant dar vasarą privačiame sektoriuje nesikandžiojo, o viešbučiuose už ištaigingus numerius teko pakloti po šimtą eurų ir daugiau.

„Druskininkų stiprybė yra kompleksiškas sveikatinimo, aktyvaus poilsio praleidimas – tai mineralinės vonios, baseinai, pirčių kompleksai ir, aišku, slidinėjimo trasos“, – sako Druskininkų turizmo ir informacijos centro direktorius Rimantas Palionis.

„Dalis klientų, kurie atvyksta pasivaikščioti gamtoje, natūralu, kad jų išlaidos bus santykinai nedidelės. Žmonės, kurie nori pasimėgauti maistu, tiek ir pasisveikatinti, pasigydyti, jų išlaidos gali siekti ir 120 eurų vienai dienai“, – aiškina „SPA Vilnius“ generalinis direktorius Rokas Navickas.

Svečių netrūks ir Birštone. Pastebima, kad trečius metus kurortą per kalėdinį laikotarpį itin mėgsta grįžtantys iš užsienio. Giminės buriasi ne tik į bendrą Kūčių vakarienę, bet ir Kalėdų pietų, todėl restoranai rengia šventines programas ir specialius meniu.

„Nuo tradicijų nenuklystam, čia viskas yra, ką darydavo mūsų protėviai. Tai yra raugta ir rinkta rudenį laukuose ar pasodinta darže, uogos, kurias užsiraugiam rudenį. Raugti kopūstai, kur lietuviai neįsivaizduodavo žiemos be raugintų kopūstų“, – pasakoja restorano šefas Darius Dobrovolskas.

Nakvynės vietos – išluotos

Dauguma Birštono svečių pageidauja ne tik kur pernakvoti, bet ir įvairių sveikatinimo procedūrų, renkasi aktyvų laisvalaikį. Tai ir atseina brangiau. Kiti šventes kurorte leidžia pasyviai – gėrisi gamta, bet vakarus nori praleisti turiningai.

„Mes turėsime kalėdinių dainų vakarą, kurį atliks Difartų šeima, turėsim Sergejaus Krylovo Lietuvos kamerinį orkestrą, turėsime Italijos grupę Domo emigrantės ir užbaigsime puikiu trio Krisu Rubensu“, – vardija Birštono kultūros centro direktorius Zigmas Vileikis.

Po Kalėdų kurortai neištuštėja, ruošiasi Naujųjų sutikimui. Palanga – ne išimtis. Privačiame sektoriuje nakvynių vietų dar yra, tačiau kur švęsti, teks paieškoti.

„Mes laukiame ne tik nakvojančių turistų, bet laukiame ir svečių, kurie atvyks į koncertų, Kurhauzo salėje, vykstančius koncertus Naujųjų metų išvakarėse. Naujuosius metus pasitikti prie Palangos tilto, kur bus naujametiniai fejerverkai“, – sako Palangos turizmo informacijos centro vadovė Rasa Kmitienė.

Naujametės nakties programos restoranuose ir kavinėse gali atseiti nuo 60 iki kelių šimtų eurų.

Plačiau žiūrėkite reportaže:

Žinios. Dalis lietuvių didžiąsias šventes praleisiantys kurortuose šiemet linkę išleisti daugiau