Verslas

2019.12.23 15:03

Verslininkai įpykę: grasina trauktis iš su Vyriausybe pasirašyto susitarimo

Algirdas Igorius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.23 15:03

5 stambiausios verslo organizacijos vėl grasina trauktis iš prieš dvejus metus su Vyriausybe pasirašyto Nacionalinio susitarimo.

Tai – Pramonininkų konfederacija, Investuotojų forumas, Verslo konfederacija, Pramonės, prekybos ir amatų rūmai bei Darbdavių konfederacija.

Dar lapkritį jos ragino valdžią nelaužyti susitarimo, taupyti, optimizuoti savo pačios išlaidas, neskubėti įvesti naujų mokesčių ar didinti dalį esamų. Pasak Darbdavių konfederacijos prezidento Dano Arlausko, politikai pradėjo galvoti apie rinkimus ir Nacionalinis susitarimas tapo nebe toks svarbus.

Nacionaliniu susitarimu 2017-aisiais buvo įsipareigota didinti darbuotojų darbo užmokestį, sukurti veiksmingą bendrojo ugdymo mokyklų, profesinio mokymo ir aukštojo mokslo įstaigų tinklą. Taip pat siekti investuoti į darbuotojų kvalifikaciją, darbo sąlygų gerinimą, didinti darbo užmokestį.

„Mes kalbėjom apie tai, kad turi būti įvykdytos struktūrinės reformos tiek sveikatos, tiek švietimo srityje, tiek turėjo sumažėti valdžios koncentracija, daugiau teisių atiduota savivaldai, bendruomenei, tai viso šito iš tikrųjų nėra. Matom, kad verslo atžvilgiu yra transliuojama iš aukščiausių valstybės kai kurių pareigūnų tokia informacija, kad jie vos čia ne sukčiai, kad godūs, kad tik valdžia rūpinasi žmonėmis“, – sako Darbdavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas.

„Vyriausybė ir toliau mažina mokestinę naštą verslui. Na, o klausimas, kas yra populizmas. Vyriausybė turi tikrai derinti visų, ne tik verslo asociacijų, bet ir visuomenės interesus. Jeigu didesni mokesčiai bankams arba aiškesnis dienpinigių įreguliavimas vežėjams, arba taršos mokesčiai yra kažkieno interesų pamynimas, na, matyt, reikia žiūrėti į visuomenės interesus.

Na, bet susitarimas yra prasmingas tol, kol abi pusės laikosi ir mano, kad jis turi naudą. Jei viena iš pusių nusprendžia, kad tie priimti įsipareigojimai galbūt yra per sudėtingi arba netenka prasmės, be abejo, susitarimą galima nutraukti“, – teigia premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas.

Plačiau žiūrėkite reportaže:

Žinios. 5 stambiausios verslo organizacijos vėl grasino trauktis iš Nacionalinio susitarimo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt