Verslas

2019.12.23 14:05

Po Naujųjų – brangesnė elektra, tačiau pigesnės dujos

perspėja, kad nebandytų apgaudinėti
Irma Janauskaitė, Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.23 14:05

Po savaitės – Naujieji, o kartu su jais ir naujos, beveik 15 procentų didesnės, elektros kainos. Energetikai sako – tiems, kurie pamirš iki metų pabaigos deklaruoti per gruodį sunaudotą elektros kiekį, vėliau sumą teks pakloti pagal didesnius tarifus.

Dieną Aldonos Ladavičienės valdos gal ir neatrodo įspūdingos – šviesa nustelbia namų papuošimų grožį. Bet šeimininkė sako, vis tiek jau kuria kalėdinę nuotaiką. Panevėžietė Aldona Ladavičienė viena iš tų, kurie šventes pasitinka švytinčioje aplinkoje. Ji negaili nei laiko, nei pinigų, gausiai dekoruoti girliandomis namus, kurių kasmet papildoma.

„Kiekvienais metais daugiau lempučių dedu, girliandų dedu gal dešimtimis, nebe vienetais ir labai noriu, kad būtų gražu ir sau, ir aplinkiniams“, – sako panevėžietė.

Žinios. Rusija šiandien rengia pirmąsias pratybas, kaip visą šalį atjungti nuo pasaulinio kompiuterių tinklo ir kaip perimti visus vartotojų duomenis

Temstant namas sušvinta iš tolo ir taip iki vasario vidurio. Elektros, anot ponios Aldonos, sunaudojama nemažai. Tad šįkart moteris svarsto, ar šventinio periodo nesutrumpinti. Mat nuo sausio elektra Lietuvoje brangsta

Elektra jau brango ir nuo šių metų, iki tol pigusi kelerius metus. Nuo ateinančių metų kaina didėja vidutiniškai 15 proc. Energetikai primena – rodmenis už gruodį ir deklaruoti reikia gruodį, o sumokėti galima vėliau. Nedeklaravus, tarifas po Naujųjų jau bus didesnis.

Kylant kainoms, gali atsirasti pagundų bandyti išlošti – iki brangimo nurodyti didesnį suvartojimą, nei realus. Energetikai sako – dėl kelių eurų net neverta rizikuoti, nes po patikrinimo skirtumą vis tiek teks padengti.

Vidutinė sąskaita už elektrą šiemet yra apie 18 eurų. Visi kartu elektros vartotojai per metus jos sunaudojo už beveik 270 mln. eurų. Kalėdos mokėtiną sumą dar padidins. Bet nuo sausio pinga dujos – vidutiniškai penktadaliu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.