Verslas

2019.12.21 15:50

Vis daugiau lietuvių Kūčių vakarienę valgo restorane, tačiau etnologai įspėja, jog taip menkiname tradicijas

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.21 15:50

Keičiasi lietuvių tradicija Kūčias švęsti namie. Verslininkai siūlydami dvylikos patiekalų vakarienę restoranuose ar net maisto užsisakyti į namus neatsigina klientų. Kai kurie jų vietas rezervuoja jau vasarą. Etnologai sako, kad taip menkinamos senosios tradicijos.

Įprastai gruodžio 24-ąją restoranai, kaip ir daugelis įstaigų, užverdavo duris. Tačiau dabar neatsigina klientų, norinčių kalėdaičius laužyti ne namie. Panevėžyje esantis restoranas pirmą kartą pasiūlė klientams Kūčias ne namuose.

„Labai bijojome, ar susirinks žmonės, mūsų toks eksperimentinis buvo šitas sumanymas.Tačiau labai nustebome, kad paskelbus reklamą, per pirmas dvi dienas užsirašė net 40 asmenų“, – sakė restorano vadovė Dovilė Šipeliėnė.

Žinios. Keičiasi Šv. Kūčių tradicijos: dvylikos patiekalų vakarienės restoranuose rezervuojamos dar vasarą

Pernai tokią idėją siūlė ir Rokiškio verslininkai, tačiau Kūčių vakarienės valgyti restorane norinčiųjų neatsirado. Tad šiemet maitinimo įstaiga siūlo kitą paslaugą - dvyliką patiekalų išsinešti. Atsirado tiek norinčiųjų, kad naujų užsakymų restoranas jau nebepriima.

„Mes namuose prisidarom daug daugiau to maisto, paskui valgom ir dvi ir tris dienas. Ir pasigaminti tarkim lėkštei mišrainės reiktų gal porą šaukštų žirnelių, bet perkam jau vistiek visą indelį, tai išeidžiame daug daugiau“, – teigė verslininkė Audronė Šablinskienė.

„Ne kiekvienai moteriai yra malonu su žuvimi terliotis, pasakysiu ūkiškai, ar su silke. Tikrai yra malonu gauti paruoštą ir skanų patiekalą“, – pastebi Rokiškyje gyvenanti Vaiva Kirstukienė.

Etnologai sako, kad rinkdamiesi Kūčias švęsti kitaip lietuviai ne tik negerbia tradicijų, bet ir neįvertina, kad tokią šventę turi tik lietuviai ir lenkai.

„Taip, tikima, kad renkasi ir mūsų protėviai. Tai vien iš pagarbos jiems mes paprastai gaminam tuos valgius, kuriuos ir jie gamino ir Kūčių vakare valgė. Kūčių vakarienė tai yra padėka Dievui ir gamtai už derlių mūsų metų, todėl labai svarbu, kad ant Kūčių vakarienės stalo atsirastų mūsų užauginti maisto produktai“, – teigė etnologė Aušra Sidorovienė.

Šiandien priskaičiuojama apie 100 variantų Kūčių stalo patiekalų, visi jie – pasninkiniai – gaminami be mėsos, riebalų arba tik su aliejumi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt