Verslas

2019.12.26 07:00

Palangos šonai braška – norintys sutikti čia Naujuosius jau pavėlavo, kainos siekia šimtus

Linas Jegelevičius, LRT.lt2019.12.26 07:00

Likus vos savaitei su trupučiu iki Naujųjų metų, Palangos šonai jau braška – rezervuota apie 90–100 procentų visų viešbučių, o rezervacijų intensyvumas, palyginus su ankstesniais metais, yra didesnis.

Žiemą į „bukingus“ sulindusios Palangos močiutės siūlo butukus nuo 100 iki 200 eurų už naujametinę naktį, o viršutinė Naujametinės nakvynės Palangoje kainų riba yra tiesiog kosminė – virš 500 eurų. Absoliutus rekordininkas – rudenį duris atvėręs viešbutis „Amsterdam Plaza“. Už Naujųjų naktį jame viešbučių užsakymų sistemoje Booking.com sistemoje prašoma 557 eurų su vakariene ir šventine programa.

Penketukas brangiausių Palangos viešbučių Naujiesiems

Kas gi tie kiti Palangos Naujųjų metų nakties viešbučiai–rekordininkai?

Po „Amsterdam Plaza“ rikiuojasi viešbutis „Žuvėdra“ – 502 eurai, „Daukanto Studio“ – 439 eurai, „Gabija“ – 402 eurai, „Sea View“ apartamentai – 390 eurų. Tame pačiame booking.com akis rėžia ir kitos poilsio namų ir apartamentų kainos Naujųjų metų nakčiai – už 15 vietų kotedžą naujame Palangos rajone prašoma 1457 eurų. Pigiausi viešbučiai – apie 150 – 200 eurų nakčiai.

Kas gali taip plačiai atverti piniginę?

„Kai Palangą lygina su didžiausiais užsienio kurortais, taip, sutinku, kad tokios Palangos kainos daug ką stebina. Tačiau nereikėtų lyginti Palangos su masiniais kurortais – mes esame kitokie – labai autentiški, įdomūs. Visi viešbučiai daug investuoja, kad Naujųjų metų sutikimas pas juos būtų originalus ir kiekvienam paliktų neišdildomą įspūdį,“ – sakė viešbučio „Grand Baltic Dunes“ direktorė ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) direktorė Ingrida Valaitienė,

Kai kalbėjomės penktadienį, „Grand Baltic Dunes“ vietų nakvynei jau nebuvo. „Turime vieną kambariuką, bet ir tą laikome atsargai,“ – sakė I. Valaitienė. Šventinė vakarienė ir muzikinė programa viešbučio restorane kainuoja 135 eurus vienam asmeniui.

Lietuviai – netaupūs

Išgirdęs apie naujametines Palangos viešbučių kainas, „Luminor“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas šypsojosi.

„Jeigu tokios kainos yra, vadinasi, kai kurie žmonės gali sau leisti tiek mokėti. Tik man atrodo, kad lietuviai kartais neteisingai susidėlioja savo finansinius prioritetus – juk yra ir kasdienės išlaidos, būsto, išsilavinimo išlaidos.“

Anot jo, lietuviai – netaupūs, o savo netaupymu yra labiau panašūs į Jungtinių Amerikos Valstijų, Didžiosios Britanijos ar Pietų Europos gyventojus. „Tikrai – ne į skandinavus ar vokiečius, nors, skirtingai nei jie, dauguma lietuvių gyvena nuo atlyginimo iki atlyginimo ir nevengia skolintis,“ – pastebėjo Ž. Mauricas.

Tačiau dauguma Palangos Naujųjų metų svečių, matyt, numotų į jo žodžius. Palangos šonai jau braška – viešbučiuose pardavinėjami paskutiniai kambariai.

Rezervuojama iš anksčiau

„Tik restoranai dar gali pasiūlyti nemažai laisvų vietų šventinėms Naujųjų metų vakarienėms ir programoms. Nakvynių rezervacija Naujiesiems metams šiemet prasidėjo kaip niekada anksti ir ji yra intensyvesnė,“ – sakė I. Valaitienė.

Palangos Turizmo informacijos centro (PTIC) direktorė Rasa Kmitienė taip pat pastebi šiemet padidėjusį kurorto viešbučių naujametinių užsakymų intensyvumą.

„Naujiesiems jau kone visos nakvynės išpirktos“ – sakė ji.

Nauja tendencija – Kūčias ir Kalėdas pasitikti kurorte

R. Kmitienė šiais metais pastebi naują įdomią tendenciją kurorte – gerokai daugiau žmonių, ypač šeimų, į Palangą atvažiavo sutikti Kūčių ir Kalėdų.

„Akivaizdu, kad keičiasi lietuvių Kalėdų sutikimo tradicijos. Miestų gyventojai jų sutikti važiuoja ne pas senelius į kaimą, bet į šalies kurortus, į Palangą taip pat. Tam įtaką turi į Lietuvą grįžę emigrantai – jie nori tėvus, visus brangiausius savo žmones nusivežti į kurortą ir ten juos truputį palepinti“, – teigė R. Kmitienė.

Anot jos, daug kurorto svečių buvo iš anksto užsisakę Kūčių vakarienę Palangos kavinėse ir restoranuose.

„Paklausa auga, atitinkamai auga ir pasiūla – vietos kavinės ir restoranai prisitaiko prie naujų tendencijų, – sakė R. Kmitienė.

„Mūsų emigrantai jau tradiciškai grįžta namo didžiausioms metų šventėms – Kalėdoms ir Naujiesiems metams. Dauguma jų ne tik mielai laiką leidžia namuose su artimaisiais ar su jais vyksta į kurortus, tačiau ir patys sau skiria dėmesio – vyksta į SPA, reabilitacijos centrus,“ – pastebėjo PTIC direktorė.

Verslas turi didesnių išlaidų?

Pastebėjus, kad kai kurios viešbučių kainos lenkia Dubajaus keturių žvaigždučių viešbučių ant jūros kranto, R. Kmitienė nesistebėjo: „Supraskime, kad verslui Naujieji metai – puiki galimybė užsidirbti. Kurortinei teritorijai yra keliami didesni reikalavimai – ir vietos verslas dėl to turi didesnių išlaidų bei sąnaudų.“

Svarbiausia, anot jos, kad Palangoje kiekvienas gali rasti nakvynę ar pavalgyti pagal savo kišenę. „Visais metų laikais,“ – pabrėžė ji.

Palangoje Naujųjų metų naktį šėls ir būriai užsieniečių – jų ypač daug iš šalių, iš kurių Palanga yra pasiekiama tiesiogiai: Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Latvijos, Vokietijos. Kaip visada, Palangoje bus rusų svečių.

„Sukrito“ daug faktorių

Kad šiemet daugiau lietuvių vyko į Palangą pasitikti Kalėdų, pastebi ir I. Valaitienė.

„Tam įtakos turi keli faktoriai: augantis Palangos kurorto patrauklumas, palankiai „sukritęs“ kalendorius – yra daug šventinių dienų, daugelio darbdavių lankstumas – leidimas atidirbti dienas tarp savaitgalių ir švenčių kitu metu. Kai kurie žmonės poilsiaus net 10 dienų. Natūralu, kad žmonės nori išvykti ir pasidžiaugti jūra, šventine Palanga,“ – samprotavo I. Valaitienė.

„Viešbučių užimtumas šiemet yra didelis nuo Kūčių iki pat sausio 1-osios,“ – pastebėjo ji.

Daug kas atidėlioja paskutinei minutei

Viešbučio „Alka“ direktorė Lina Bagdonienė dar gruodžio 20 dieną sakė, kad viešbučio užimtumas Naujųjų metų nakčiai yra apie 80 procentų.

„Tačiau esu įsitikinusi, kad būsime pilni – juk daug kas užsakinėja nakvynes paskutinę minutę“, – sakė direktorė. „Mes stengiamės parduoti nors dvi paras – taip naudingiau.“

Dviejų parų kaina šiame viešbutyje, įskaitant ir Naujųjų metų nakvynę, siekia 400 eurų.

L. Bagdonienė taip pat pastebėjo, kad žmonės šiemet nakvynę viešbutyje intensyviau rezervuojasi. Anot jos, daugiau žmonių nei anksčiau buvo užsisakę nakvynių Kūčių nakčiai ir Kalėdoms.

Pigesnė Naujųjų metų nakvynė – privačiame sektoriuje

Pigesnės Naujųjų metų nakvynės galima tikėtis tik privataus apgyvendinimo sektoriuje – dauguma Palangos močiučių jau senai sėkmingai naudojasi „Booking.com“ rezervavimo sistema. Kitoms ir jos nereikia – į Google paiešką įvedus žodžius „Palanga, butas, nuoma“, atsiverčia net šeši puslapiai su tokiais pasiūlymais.

Pabandęs tokiu būdu Naujųjų metų nakčiai išsinuomoti butą iš vienos tokios senjorės, pasijutau tarsi duodamas parodymus griežtai ikiteisminio tyrimo pareigūnei.

„Kiek jūsų bus? Ar tikrai visi rimti žmonės? Ar turės visi asmens dokumentus? Ar atvyksite su gyvūnais? Ar esate anksčiau pas mane gyvenę?“ – tik pirmi jos klausimai, į kuriuos turėjau atsakyti.

Už butą, anot jos, „prie Sabonio“ (Botanikos parko) ji prašė 100 eurų nakčiai, tačiau išgirdusi, kad ruošiuosi atvykti tik vienai parai, Naujiesiems, palangiškė buvo nesukalbama: „Ne. Aš nors dviem paroms noriu parduoti. Juk reikės bute šilumą įjungti, elektra apšildyti.“

Moteris prisipažino kitus savo butus Palangos centre jau išnuomojusi. Išgirdusi, kad norėčiau dar pasitarti su žmona, ji paprašė: „Leiskite man pačiai su ja pasišnekėti. Moterys visada geriau viena kitą supranta...“


.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.