Verslas

2013.02.01 13:15

Planuoti savo poilsį kviečia pirmoji turizmo, laisvalaikio ir sporto paroda „Adventur“

ELTA 2013.02.01 13:15

Vilniuje startavusi pirmoji tarptautinė turizmo, laisvalaikio ir sporto paroda „Adventur“ pristato turizmo sektorių ir dideles laisvalaikio leidimo galimybes.

Vilniuje startavusi pirmoji tarptautinė turizmo, laisvalaikio ir sporto paroda „Adventur“ pristato turizmo sektorių ir dideles laisvalaikio leidimo galimybes.

Penktadienį Lietuvos parodų ir konferencijų centre „Litexpo“ atidarant parodą „Adventur 2013“ kalbėjęs Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas pabrėžė, kad Lietuva – didelių turizmo galimybių šalis.

„Mes, lietuviai, galime pelnytai didžiuotis savo kraštu, autentiško kultūrinio kraštovaizdžio šalimi, jos septyniomis pasaulinės reikšmės vertybėmis, įtrauktomis į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, taip pat tautiniu paveldu. Be abejo, ir tuo, kad esame Baltijos jūros pakrantėje, gražiausioje ir švariausioje visoje Europoje, kad turime unikalius kurortus“, – kalbėjo Seimo Pirmininkas.

Jis pasidžiaugė, kad nepaisant trumpo sezoniškumo, Lietuva yra tarp pirmaujančių Europoje pagal turistų srautus. „Tokią Lietuvos sėkmę lemia ir jos nuoširdūs, draugiški bei sumanūs žmonės. Be abejo, turime nemažai ambicijų – būti ne tik modernia, dinamiška, atvira valstybe Šiaurės Europoje, bet ir tapti svarbiu Šiaurės Europos transporto centru, regiono aukštųjų technologijų ir inovacijų centru“, – sakė V. Gedvilas.

Pasak parodos projekto vadovės Dovilės Zapkutės, lankytojas gali rinktis parodos maršrutą pagal penkis pomėgius. Tai specialios rubrikos „Paragauk pasaulio“, „Pažink Lietuvą“, „Atrask pasaulį“, „Kelionės – mano gyvenimo būdas“ ir „Poilsiauk aktyviai“. Jaunimo laukia daugiau kaip pusė šimto aktyvių pramogų su sveiką gyvenseną propaguojančia „Sveiko miesto“ komanda.

Tris dienas truksiančią parodą „Adventur 2013“ surengė Valstybinis turizmo departamentas, Lietuvos turizmo asociacija, Lietuvos turizmo rūmai.

Pirmąją parodos dieną verslo atstovai kviečiami į tarptautinę „Buy Lithuania 2013“ kontaktų mugę. Joje dalyvauja išvykstamojo turizmo organizatoriai iš Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Latvijos, Estijos Vokietijos, Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos, Belgijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Izraelio, Kazachstano ir Azerbaidžano. Čia prisistatys Lietuvos atvykstamojo turizmo organizatoriai, SPA ir sveikatingumo paslaugų tiekėjai, apgyvendinimo paslaugų tiekėjai, konferencijų ir renginių organizatoriai, Lietuvos turizmo informacijos centrai.

Šeštadienį VšĮ „Versli Lietuva“ bei UAB „Estravel Vilnius“ organizuoja konferenciją, skirtą e.turizmo svarbai, jo plėtrai ir ateities turizmui bei konferencijų tendencijoms pristatyti.