Verslas

2019.12.20 08:20

Kol kas nėra aišku, kada pradės veikti Astravo AE, bet tai gera žinia Lietuvai

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.12.20 08:20

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas sako, kad kol kas niekas negali tiksliai įvardyti, kada pradės veikti Astravo atominė elektrinė. Tačiau, jo teigimu, tai suteikia Lietuvai daugiau laiko reikalauti, kad būtų įgyvendintos saugos rekomendacijos.

„Datos tikriausiai objektyviai negali pasakyti niekas. Kiek skaičiavome, jau net sunku suskaičiuoti, kiek yra pratęsimų tiek kuro atvežimui, tiek eksploatacijos pradžiai, testavimui.

Data yra judanti ir, manau, kad tai iš esmės yra gera žinia, nes tas datos atidėjimas reiškia, kad yra vis daugiau laiko saugumo rekomendacijoms įgyvendinti. Kol kas yra 2020 metai, kuomet galbūt gali būti pradėta testuoti ši elektrinė, bet mes turime tiek Europos Sąjungos supratimą, tiek TATENOS rekomendacijas. Mūsų pozicija – nuosekli ir aiški. Pirmiausia, turi būti tos rekomendacijos įgyvendintos iki paleidimo“, – LRT RADIJUI sako energetikos ministras Ž. Vaičiūnas.

Ministras ketvirtadienį Vienoje Astravo elektrinės saugumą aptarė su naujuoju Tarptautinės atominės energijos agentūros vadovu ir pareiškė, kad tai turi tapti TATENOS prioritetu.

LRT.lt primena, kad Seimas pritarė prezidento įstatymo pataisoms, kuriomis būtų užkertamas kelias mūsų šalyje registruotoms įmonėms į Lietuvą importuoti nesaugių branduolinių elektrinių energiją. Tokių įmonių veikla būtų stabdoma.