Verslas

2019.12.19 15:11

Vilniaus darželinukų tėvams – žinia iš savivaldybės: nuo sausio kyla kainos

atnaujinta 17.21

Sostinės darželinukų tėveliams – nemaloni žinia iš Vilniaus savivaldybės.

Sostinės taryba nusprendė, jog nuo sausio pirmosios kils tiek ugdymo, tiek maitinimo mokestis.

Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė BNS informavo, kad mėnesinis ugdymo mokestis kils nuo 0,72 euro iki 1 euro už dieną, t.y. per mėnesį padidės maždaug apie 5 – 5,5 euro ir sieks apie 20 eurų.

Tuo metu vienos dienos maitinimas brangs apie 40 centų ir vaikams iki 3 metų sieks 2,2 euro, vyresniems – 2,5 euro už dieną. Šis padidėjimas, jei vaikas įstaigą lankys visą mėnesį, gali sudaryti dar apie 8 eurus.

„Ta maitinimo kaina buvo nustatyta 2010 metais ir tik 2014 metais konvertuota į eurus, nebuvo didinta. Įdiegėme sveikuolišką maitinimą, perkame ekologiškus produktus, kurie yra brangesni. Ir šiaip per devynerius metus maisto produktų kaina pakito. Tai nėra drastiškas padidėjimas, tikrai tai įvertinome ir skaičiavome“, – sakė vicemerė.

Anot jos, ugdymo mokestis nekeistas nuo 2010-ųjų, kuomet siekė 2,5 lito, t.y. 0,72 euro.

„Dabar suapvaliname į didesnę pusę. Bet įstaigos perka ir ugdomąsias vaikams priemones, sensorinius kambarius įrenginėja. Tvarka, kam galima naudoti tuos pinigus, nepakito“, – sakė ji.

Vicemerė tvirtina, kad nors prieš metus būta skundų dėl naujo, sveikesnio maisto, šiuo metu „kažkokių sisteminių skundų“ dėl maisto kokybės nėra.

Ugdymo mokestį tėvai turi mokėti nepaisant to, ar jų vaikas eina į darželį, ar serga, mokestis už maistą priklauso nuo lankytų dienų.

Vilniuje yra 137 darželiai, kuriuos lanko apie 28 tūkst. darželinukų.

Kaune dėl darželių kainų – miesto ir rajono mūšis

Po to, kai Kauno valdžia ne miestiečių vaikams šešiolika kartų pabrangino miesto darželius, atsakomųjų veiksmų ėmėsi Kauno rajonas. Šio politikai šiandien nutarė mokėti kompensacijas - tiesa, ne visoms šeimoms. Be to, kitąmet Kauno rajone žadama sukurti ir apie tūkstantį naujų vietų darželinukams. Tuo metu Kauno politikai ir toliau raginami dvigubų įkainių sistemą atšaukti, jei to nepadarys, gresia ieškinys teisme.

Kauno rajono politikai nutarė, kad mokės kompensacijas miesto darželius lankančių vaikų tėvams, jei abu deklaravę gyvenamąją vietą Kauno rajone, o vaikas įtrauktas į eilę iki šių metų birželio, tačiau į darželį nepatenka. Kompensacijoms savivaldybė numatė apie 800 tūkstančių eurų.

Dabar vaiko diena miesto darželyje kainuoja 58 centus. Nuo sausio ne kauniečių tėvai mokės 16 kartų brangiau - per 9 eurus. Jei vienas iš tėvų gyvenamąją vietą deklaravęs mieste, mokestis bus apie penkis eurus.

Kauno savivaldybės duomenimis, priėmus sprendimą dėl didesnio mokesčio, beveik penki šimtai asmenų deklaravo gyvenamąją vietą Kaune, daugiau kaip šimto vaikų tėvai pasirinko ne Kauno savivaldybę. Vyriausybės atstovas Kauno politikams sprendimą siūlo atšaukti, nes jis diskriminuoja vaikus, šie sako, to nedarys.