Naujienų srautas

Verslas2019.12.19 12:03

Minskas: branduolinis kuras į Astravo AE bus atgabentas pirmąjį 2020-ųjų ketvirtį

BNS 2019.12.19 12:03

Branduolinis kuras Astravo atominės elektrinės pirmajam reaktoriui turėtų būti atgabentas 2020 metų pirmąjį ketvirtį, pranešė Baltarusijos energetikos ministerija.

„Mes jau beveik pasiruošę pristatymui. (...) Kuras bus pristatytas likus mėnesiui ar pusantro iki reaktoriaus fizinio įjungimo. (...). Kuro sulauksime pirmąjį ketvirtį“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Baltarusijos energetikos viceministras Michailas Michadiukas.

Jis nekalbėjo apie dabar planuojamus pirmojo reaktoriaus įjungimo terminus – pirmas ar antras ateinančių metų ketvirčiai.

„Pagrindinė užduotis 2020 metams yra įjungti pirmąjį reaktorių ir jį integruoti į Baltarusijos energetikos sistemą bei visą ekonomiką“, – pabrėžė M. Michadiukas.

Viceministras patvirtino, jog antrasis reaktorius turėtų būti įjungtas apytikriai po metų nuo pirmojo reaktoriaus veiklos pradžios, tai yra 2021 metais.

Minskas Astravo AE pirmojo reaktoriaus įjungimo terminus pastaruoju metu koreguoja bemaž kas mėnesį, tokių sprendimų priežasčių aiškiai nenurodydamas. Rudens pradžioje šis planuojamas įvykis buvo nukeltas iš lapkričio į sausį, o praėjusį mėnesį jam buvo suteikta dar daugiau laiko – skelbta, jog tai įvyks 2020-ųjų pirmąjį ketvirtį.

Pagal pradinius Astravo AE projekto planus, pirmasis iš dviejų reaktorių turėjo pradėti veikti 2018-ųjų lapkritį. Vėliau tai buvo atidėta iki šių metų vidurio, po to – iki rudens.

Pirmąją branduolinę jėgainę Baltarusijoje Rusijos vyriausybės lėšomis korporacija „Rosatom“ stato Gardino srityje, netoli Astravo miestelio, vos už 23 kilometrų nuo Lietuvos. Joje bus įrengti du rusiško VVER projekto reaktoriai, kurių kiekvieno galia – 1200 megavatų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi