Verslas

2019.12.18 16:36

Premjero patarėjas teigia, kad Seimo narių kreipimasis dėl „Alvoros“ neatitinka įstatymų

Vaidotas Beniušis, BNS2019.12.18 16:36

Vyriausybės atstovai sako, kad Seimo komiteto sprendimas kreiptis į vyriausybinę komisiją pakartotinai patikrinti dujotiekio į Lenkiją rangovo konkursą laimėjusią bendrovę „Alvora“ neatitinka teisinės bazės.

Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Arnoldas Pikžirnis atkreipė dėmesį, kad pagal įstatymą dėl sandorių patikros į komisiją gali kreiptis tik prezidentas, Vyriausybė ir Valstybės saugumo departamentas, taip pat, gavusi naujos informacijos, inicijuoti patikrą galia pati komisija.

„Vertiname dalies Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narių (NSGK) narių išreikštą rūpestį, bet privalome atkreipti dėmesį, kad siūlant ir priimant tokius įpareigojančius sprendimus derėtų laikytis egzistuojančios teisinės bazės“, – BNS trečiadienį sakė A. Pikžirnis.

„Šiandieninė teisinė bazė neleidžiat NSGK įpareigoti komisijos atlikti sandorių patikros“, – pridūrė jis.

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas trečiadienį pranešė, kad penkiais balsais už ir keturiems susilaikius, Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas nusprendė kreiptis į nacionaliniam saugumui svarbių objektų vertinimo komisiją, kad būtų dar kartą įvertintas laimėjusio rangovo atitikimas nacionaliniam saugumui.

„Alvora“ kartu su partnere „Šiaulių dujotiekių statyba“ laimėjo konkursą už beveik 90 mln. eurų statyti dujotiekį į Lenkiją.

LRT.lt primena, kad strateginį Lietuvai dujotiekį į Lenkiją statysianti „Alvora“ turėjo ryšių su Rusijos valdžios atstovais. LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, „Alvoros“ įmonė Kaliningrade statė prekybos centrus Rusijos Dūmos nariui Olegui Bolyčevui, priklausančiam Vladimiro Putino „Vieningosios Rusijos“ partijai, taip pat dabartiniam Kaliningrado vicepremjerui Aleksandrui Rolbinovui. Tačiau tai nesutrukdė specialiajai vyriausybės grėsmių komisijai priimti „Alvorai“ palankaus sprendimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.