Verslas

2015.09.01 13:55

Kavinėse – seniai regėtas antplūdis

Erika Fuks, DELFI.lt 2015.09.01 13:55

Nuo rugsėjo tiek kavinės ir restoranai, tiek barai bei naktiniai klubai sulaukia svečių antplūdžio. Dieną šventiškai pavalgyti renkasi artimieji ar klasės draugai, o vakare mieste pramogauja studentai.

Nuo rugsėjo tiek kavinės ir restoranai, tiek barai bei naktiniai klubai sulaukia svečių antplūdžio. Dieną šventiškai pavalgyti renkasi artimieji ar klasės draugai, o vakare mieste pramogauja studentai.

„Rugsėjo 1-ąja visą laiką yra pirmųjų iš mokyklos išėjusių papietauti moksleivių banga, tai matoma labai aiškiai. Kur daugiau, o kur mažiau, priklauso nuo restorano vietos. Jei jis yra netoli mokyklos žmonių padaugėja kartais ir paprastai jie užplūsta etapais: pirma tėvai su vaikais, po to – klasės draugai, o tada vyresni moksleiviai ar studentai. Visa ši diena yra akademinio jaunimo diena“, – kalbėjo restoranų grupės „Fortas“ tinklo marketingo vadovas Kęstutis Markevičius.

Pasak jo, ši šventė – ne tik mokslo metų pradžios, bet ir šeimos šventė, kai artimieji susirenka pabūti kartu.

Pašnekovas skaičiuoja, kad jei kavinė ar restoranas yra nutolusi nuo mokymosi įstaigos, joje taip pat padaugėja svečių, bet ne kartais, o apie 30 proc.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė pastebi, kad gausesni svečių srautai jaučiami ne tik Rugsėjo 1-ąją.

 „Antplūdis jaučiasi nuo Rugsėjo 1-osios kelias savaites ir verslas tam labai ruošiasi. Papietauti susirenka ne tik tėvai su vaikais, kas yra graži tradicija, bet ir suvažiuoja daug studentų ir, kaip mes juokaujame, jie ne tik būna išsiilgę vieni kitų, bet ir atsiveža tėvų duotų pinigų, tad rugsėjo pradžia iš tiesų būna labai audringa, tai jaučia ir kavinės, ir barai, restoranai, naktiniai klubai“, – vardijo E. Šiškauskienė.

Ji dėsto, kad žinodami tokią tendenciją verslas specialiai tam ruošiasi ir atnaujina meniu.

Tiesa, rugsėjo 2 dieną švenčiančių mokslo metų pradžią šventinių dienos pietų metu sumažėja: pasak E. Šiškauskienės, tėvai grįžta į darbus, o mokyklinio amžiaus vaikai dažniau valgo mokyklose.

„Tačiau pagyvėjimas jaučiamas vakarais, kaip gyvenimas suaktyvėja, nes jaunimo klubuose tikrai netrūksta. Be to, ir dirbantieji grįžta iš atostogų, nuo rugsėjo tarsi įsijungia kitas ritmas“, – kalbėjo ji.