Verslas

2019.12.21 19:47

Neeilinis kalėdinis vakarėlis: JAV bendrovė savo darbuotojams išdalino 10 mln. dolerių

LRT.lt2019.12.21 19:47

Kai kasmetinio kalėdinio vakarėlio metu Merilande įsikūrusi nekilnojamojo turto agentūra savo darbuotojams išdalino raudonus vokus, niekas nežinojo, ko tikėtis, rašo CNN.

Todėl kai visi 198 bendrovės „St. John Properties“ darbuotojai gavo netikėtas premijas, kurių vidutinė suma siekė 50 tūkst. JAV dolerių, jiems tai buvo tikras kalėdinis stebuklas. Bendra darbuotojams išmokėtų premijų suma – 10 mln. JAV dolerių.

„Kai atplėšiau voką, buvau visiškai pasimetusi, – CNN sakė projektų vadovo asistente bendrovėje dirbanti Stephanie Ridgway. – Negalėjau patikėti, kad matau tai, ką matau. Neturiu žodžių apsakyti, kaip tą akimirką jaučiausi, tai buvo nuostabu ir neįtikėtina.“

Agentūros „St. John Properties“ prezidentas Lawrence Maykrantzas CNN sakė, kad bendrovė įgyvendino labai svarbų užsibrėžtą tikslą – bendras jos pastatyto nekilnojamojo turto plotas pasiekė 20 mln. kvadratinių pėdų, t. y. padvigubėjo per pastaruosius 14 metų.

„Norėjome sugalvoti kažką tokio ir padėkoti visiems darbuotojams, padėjusiems šį tikslą pasiekti. Ir norėjome, kad tai būtų kažkas įspūdingo,“ – L. Maykrantzas aiškino CNN.

Darbuotojams skirtų premijų dydis priklauso nuo jų darbo bendrovėje stažo. Mažiausia suma – 100 JAV dolerių – buvo skirta ką tik pasamdytam ir dar net dirbti nepradėjusiam specialistui. Didžiausia premija siekė 270 tūkst. dolerių.

„Iš tiesų tai buvo vienas įstabiausių dalykų, kuriuos man yra tekę matyti. Visus taip užvaldė emocijos – žmonės šaukė, verkė, juokėsi, glebėsčiavosi,“ – pasakoja bendrovės prezidentas.

Jau 14 metų bendrovėje dirbanti 37 metų S. Ridgway sakė, kad gauta premija keliaus į vaikų koledžo fondą.

„Svarstau apie galimas investicijas, o ir namui reikėtų šiokio tokio remonto, tačiau didesnė dalis pinigų bus skirta vaikų ateičiai užtikrinti,“ – atviravo S. Ridgway.

Bendrovės vadovas teigė, kad darbuotojai puolė pasakoti, ką veiks su gautais pingais.

„Daugeliui tai padės atsikratyti skolų, išsimokėti kreditus ar būsto paskolas, susimokėti už mokslą“, – pasakojo jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.