Naujienų srautas

Verslas2019.12.18 13:51

Istorinis sprendimas: Vilniaus taryba galutinai patvirtino nacionalinio stadiono sutartį

atnaujinta 14.12

Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį patvirtino Daugiafunkcio sporto komplekso koncesijos sutartį.

„Už“ balsavo 33 tarybos nariai, „prieš“ – 4, susilaikė 7 tarybos nariai.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis posėdžio pradžioje teigė, kad savivaldybė kasmet turės sumokėti 4,6 mln. eurų, kai paslaugos bus pradėtos teikti.

Tačiau tarybos opozicijos narys Žilvinas Šilgalis piktinosi statomo objekto kaina.

„Kam mes statome mega projektą? Ką stato už 100 mln. eurų savivaldybė? Vaikų darželį, kultūros centrą, biblioteką ir dar keletą aikščių treniruotėms. (...) Ar tas projektas yra racionalus ir ar yra naudingas vilniečiams? Jis yra naudingas verslo struktūrai“, – sakė Ž. Šilgalis.

Tuo metu tarybos narys Vincas Jurgutis ragino balsuoti „už“, nes tai, kad šio klausimo savivaldybė 30 metų nesugebėjo išspręsti, pasak jo, yra apsileidimas.

„Nėra tiek jau daug prie ko prikibti. Man asmeniškai ne iki galo patinka finansavimo modelis, kurį turime kartu su stadionu, bet greta jo yra alternatyvus išėjimo kelias, jei savivaldybė turės galimybę“, – teigė V. Jurgutis.

Kaip nurodė savivaldybė, bendra komplekso kaina siekia 93,2 mln. eurų, tačiau, praradus ES finansavimą ir vietoje to pritraukus privataus kapitalo fondų valdytoją „BaltCap“, sutarta mokėjimą išdėstyti per 25 metus. Tokiu būdu bendra sumokėta suma siektų 155,9 mln. eurų.

Anksčiau Vilniaus miesto administracijos vadovas P. Poderskis sakė, kad privataus kapitalo fondų valdytojas pasitelktas siekiant suvaldyti projekto rizikas.

„Jis suteikia garantiją tiek valstybei, tiek verslui – jis užtikrina, kad kritiniais atvejais projektas nežlugs. Jeigu koncesininkas norės pasitraukti statybų ar operavimo laikotarpiu, jie turės užtikrinti, kad objektas toliau funkcionuos“, – tikino P. Poderskis.

Privati investuotoja bendrovė „Axis Industries” planuoja pastatyti ne mažiau kaip 15 tūkst. vietų futbolo stadioną, Sporto muziejų. Komplekse taip pat atsiras 300 vietų vaikų darželis, kultūros ir ugdymo veiklų centras, biblioteka.

Ji projektą rengia su bendrovėmis „Venetus Capital“, „Kauno arena“, „Populous“ bei „Cloud architektai“. Koncesijos sutartis su privačiu investuotoju bus sudaryta 25 metams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi