Verslas

2019.12.18 11:59

Konservatoriai prašo prezidento vetuoti kitų metų biudžetą

LRT.lt2019.12.18 11:59

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovės Monika Navickienė ir Gintarė Skaistė trečiadienį prezidentūros atstovams įteikė daugiau nei 50 visuomeninių organizacijų atstovų parašus po prašymu prezidentui Gitanui Nausėdai vetuoti 2020-ųjų biudžetą, rašoma pranešime.

„Pagrindinė problema – Vyriausybė, veikusi ekonomikos augimo metais, neįgyvendino jokių struktūrinių reformų, reikalingų Lietuvai ištrūkti iš vidutinių pajamų spąstų, o praėjusiais metais pradėta neapgalvota ir žalinga mokesčių reforma „Milijardas milijonui“ nulėmė kitų metų biudžeto išlaidų ir naujų mokestinių iniciatyvų chaotiškumą. Žmonės tai jaučia ir supranta. Jie dar neprotestuoja, bet tai tik laiko klausimas. Jeigu Prezidentas pasirašys, tikimės, kad jis žino tikrąją padėtį“, – sakė TS-LKD pirmininko pavaduotoja Monika Navickienė.

TS-LKD frakcijos atstoves priėmė prezidento vyriausieji patarėjai Povilas Mačiulis ir Simonas Krėpšta.

Anksčiau šį mėnesį TS-LKD partijos Taryba įpareigojo Prezidiumą sudaryti grupę, kuri parengtų konkrečius 2021 m. Valstybės ir savivaldybių biudžeto formavimo principus, leidžiančius nuosekliai pasiruošti ekonomikos lėtėjimui ir įsipareigojimų vykdymui, kad Lietuvos žmonės būtų ramūs dėl savo ateities.

LRT.lt primena, kad antradienį po aršios diskusijos Seimo nariams galiausiai pavyko susitarti – kitų metų biudžetui po kelias valandas trukusių kivirčų ir pasitarimų pritarta. Tai reiškia, kad kitąmet laukia ne tik didesnės išmokos, bet ir nauji mokesčiai.

Už galutinį biudžeto projektą balsavo 85 Seimo nariai, prieš – 48, susilaikė 3 parlamentarai.

Plačiau:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt