Verslas

2019.12.17 18:00

Nemalonus siurprizas Žvėryno gyventojams: iš čiaupo teka rudas vanduo, o priežasčių tenka ieškoti patiems

Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2019.12.17 18:00

Vanduo su nuosėdomis ir rudos spalvos – tokį siurprizą antradienio vakarą gavo Vilniaus Žvėryno gyventojai. Socialinio tinklo paskyroje tokio vandens nuotrauka pasidalijusi Jūratė stebisi, kad apie tai gyventojai nebuvo informuoti: „Neįsivaizduoju, kaip žmonės žino, kad tas vanduo negeras ir negalima praustis.“

Žvėryne gyvenanti Jūratė pasakoja po darbo grįžusi į namus ir pastebėjusi, kad iš vandentiekio bėga būtent toks vanduo.

Pašnekovė pasakoja, kad, vyrui susisiekus su „Vilniaus vandenimis“, jis buvo informuotas, jog vandens kokybė pablogėjo dėl gedimo tinkle, o vandens nederėtų naudoti 24 val. – iki kitos dienos 6 val. ryto.

„Sakė parą laiko nenaudoti vandens, nes jis negeras, bet aš neįsivaizduoju, kaip žmonės žino, kad tas vanduo negeras ir negalima praustis. Sakė, kad gedimą tvarkys parą, todėl parą reikėtų to vandens negerti, nenaudoti. Vaikus išsiunčiau nupirkti geriamo vandens į parduotuvę“, – pasakoja Jūratė.

Kaip LRT.lt informavo „Vilniaus vandenų“ komunikacijos skyriaus vadovas Mindaugas Linkaitis, toks vanduo Žvėryne pasirodė dėl gedimo vandentiekio tinkle.

Anot M. Linkaičio, dėl šio gedimo galimi laikini vandens tiekimo sutrikimai ir kokybės pablogėjimas dalyje Žvėryno, tačiau vanduo nėra keksmingas.

„Pasikeitus slėgiui ir vandens greičiams, ant vamzdžių sienelių nusėdusios geležies ir mangano dalelės atskilo ir taip trumpam klientus vanduo gali pasiekti pakeitęs spalvą. Nuosėdos sveikatai nėra kenksmingos ir įprastai pasišalina su tekančiu vandeniu“, – nurodė M. Linkaitis.

Vis dėlto tikslaus laiko, kada gedimas bus pašalintas, o iš čiaupų nebebėgs nešvarus vanduo, M. Linkaitis nurodyti negalėjo.

„Vienoje Žvėryno dalyje gali greičiau pasišalinti, kitoje galbūt lėčiau, bet mes imamės priemonių“, – tvirtino M. Linkaitis.

Jis patikino, bendrovė imasi visų būtinų priemonių, kad vandens tiekimo sutrikimai būtų pašalinti kaip įmanoma greičiau bei atsiprašo už sutrikimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt