Verslas

2019.12.17 08:47

Logistika vertęsi marijampoliečiai įtariami neteisėtai pasisavinę 82 tūkst. eurų

BNS 2019.12.17 08:47

Logistika besivertę marijmapoliečiai bus teisiami dėl 82 tūkst. eurų pasisavinimo, antradienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad įmonė, teikianti transporto paslaugas tiek Lietuvoje, tiek ir ES šalyse, sudarė darbo sutartis su vairuotojais ekspeditoriais, kuriems pagal pateiktus kasos išlaidų orderius neišmokėjo dalies grynųjų pinigų.

Pasak FNTT, nuo 2013 metų iki dabar vadovaujančias pareigas mažojoje bendrijoje oficialiai eina jos steigėja, kuri kasos pajamų ir išlaidų orderiuose pasirašė kaip kasininkė, nors atliekant procesinius veiksmus buvo gauta duomenų, kad faktiškai šias pareigas atliko jos sutuoktinis, kuris mažojoje bendrijoje formaliai nedirbo.

Išsiaiškinta, kad prieš išvykstant į kiekvieną komandiruotę ar po komandiruotės vairuotojams ekspeditoriams buvo nurodoma pasirašyti kasos išlaidų orderiuose, tačiau jiems pasirašius, dokumentuose nurodytos grynųjų pinigų sumos nebūdavo išmokamos, tokiu būdu jas pasisavinant.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta padaryta daugiau nei 82 tūkst. eurų žala juridiniam asmeniui. Laikinai apribota teisė į bendra jungtine nuosavybe sutuoktinių valdomą 190 tūkst. eurų vertės turtą.

Byla, kurioje pranešimai apie įtarimą įteikti abiem sutuoktiniams, perduota Kauno apygardos teismui. Tyrimui vadovavo ir jį organizavo Kauno apygardos prokuratūra.