Verslas

2019.12.16 17:28

Narkevičius: „Lietuvos paštas“ neturėtų priiminėti skubotų sprendimų dėl darbuotojų atleidimo

Kornelija Mykolaitytė, ELTA2019.12.16 17:28

Užimtumo tarnybai paskelbus, kad „Lietuvos paštas“ lapkritį apie atleidimą įspėjo 120 žmonių, susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius teigia, kad įmonė turėtų vengti skubotų sprendimų dėl darbuotojų atleidimo.

„Bendrovės administracija turėtų užtikrinti aukščiausius socialinės atsakomybės standartus įmonėje, siekti tvaraus augimo užtikrinant viešojo intereso paslaugas ir svarbiausia įsiklausyti į šalies žmonių poreikius,“ – sakoma Jaroslavo Narkevičiaus pranešime.

Tuo metu valstybės valdoma AB „Lietuvos paštas” nurodo, kad etatų skaičius mažėja regionuose jungiant nepilnus etatus.

„Lietuvos pašto” Korporatyvinių reikalų departamento direktorė Vaida Budrienė Eltai sakė, kad darbuotojų gauti įspėjimai apie atleidimus susiję su šios bendrovės nuo gegužės mėnesio įgyvendinamu mobilaus laiškininko projektu ir etatų jungimu regionuose.

„Mes nuo gegužės mėnesio vykdome mobilaus laiškininko projektą. Šiuo metu įgyvendinamas jau paskutinis jo etapas. Bendrovėje 43 proc. darbuotojų dirba nepilnu etatu ir šiuo metu kaimiškose vietose, kur vykdome mobilaus laiškininko projektą, yra jungiami etatai. (…) Kaimiškose vietose dažniausiai žmonės dirba 0,6 arba 0,5 etato ir, kai jungiami etatai, žmogui ir keliamas atlyginimas apie 200 eurų „į rankas”, ir duodamas automobilis“, – Eltai sakė V. Budrienė.

Ji teigė, kad mobilaus laiškininko projektas yra patvirtintas bendrovės valdybos ir suderintas su profesinėmis sąjungomis.

Pasak V. Budrienės, rudenį susisiekimo ministras J. Narkevičius stebėjo, kaip dirba mobilus laiškininkas, važinėdamas su juo pas pašto klientus. „Ministrui buvo pateikta išsami informacija apie šį projektą. Priekaištų nesulaukėme“, – pridūrė ji.

Trečiadienį susisiekimo ministras susitiks su pašto profesinėmis sąjungomis, susitikimo metu aptars ir „Lietuvos pašto“ darbuotojų atleidimo klausimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.