Naujienų srautas

Verslas2019.12.21 10:48

Pradėkite planuoti pirkinius – per Kalėdas nedirbs nė viena parduotuvė ir prekybos centras

Per Kalėdas populiariausios parduotuvės ir prekybos centrai nedirbs, o Kūčių dieną jie duris užvers anksčiau, todėl jau reikėtų pradėti galvoti, kas ant stalo guls ne tik Kūčių vakarą.

Per pačias Kalėdas tedirbs kai kurios mažesnės parduotuvės.

„Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė Renata Keršienė LRT.lt teigia, kad Kūčių dieną visos „Rimi“ parduotuvės dirbs keliomis valandomis trumpiau. „Hyper“ formato prekybos centrai pirkėjų lauks iki 20 val., o mažesnio formato parduotuvės duris užvers ir dar anksčiau – 17–19 val. Tai priklausys nuo miesto ir vietos.

„Per Kalėdas nė viena „Rimi“ tinklo parduotuvė nedirbs – visi darbuotojai turės galimybę šią dieną laiką leisti su brangiausiais žmonėmis. Antrąją Kalėdų dieną parduotuvės pirkėjams duris atvers valandą ar keliomis vėliau nei įprastai – nuo 9 val. – ir dirbs keliomis valandomis trumpiau, iki 20 val.“, – sako R. Keršienė.

Trumpiau „Rimi“ parduotuvės dirbti ketina ir Naujųjų metų išvakarėse. Gruodžio 31-ąją „Rimi“ parduotuvės dirbs iki 20 val.

Sausio 1-ąją „hyper“ formato parduotuvės pirkėjus pasitiks nuo 12 val. ir vėl užsidarys 20 val. Išimtis taikoma tik kelioms parduotuvės Vilniuje, Panevėžyje ir Mažeikiuose – šios parduotuvės sausio 1-ąją nedirbs.

„Super“ formatą parduotuvės pirmąją 2020 m. dieną dirbs 12–20 val., išskyrus kelias parduotuves, esančias Kaune, Jonavoje, Utenoje ir Vilniuje. Šios parduotuvės taip pat nedirbs.

„Iki“ sausio 1-ąją duris atvers anksčiau už kitus

Prekybos tinklas „Iki“ Kūčių vakarą taip pat dirbs trumpiau. Kaip LRT.lt sako „Iki“ komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė, parduotuvės veiks iki 20 val., o pirmąją Kalėdų dieną durų iš viso neatvers.

„Pirmąją Kalėdų dieną visi laiką leisime sau, su šeimomis ar draugais (visos parduotuvės neveiks), antrąją Kalėdų dieną parduotuvės atsidarys tik nuo 9 val.“, – komentuoja I. Baltrušaitienė.

Paskutinę metų dieną daugelio „Iki“ parduotuvių darbo laikas trumpės iki 20 val., o pirmąją kitų metų dieną bus pavėlintas – parduotuvės atsidarys 10 val.

„Lidl“ Nedirbs ir pirmąją Kalėdų, ir pirmąją naujų metų dieną

„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė taip pat tvirtina, kad „Lidl“ neketina laužyti tradicijų – „Lidl“ ketina nedirbti ir pirmąją Kalėdų dieną, ir sausio1-ąją.

„Šventinėmis dienomis galimybė pabūti su artimaisiais ir ramybė yra svarbi visiems“, – tinklo sprendimą argumentuoja L. Skersytė.

Kitomis šventinio laikotarpio dienomis visos „Lidl“ parduotuvės taip pat dirbs trumpiau: Kūčių vakarą parduotuvės dirbs iki 18.30 val., o Naujųjų metų išvakarėse – iki 20 val.

Antrąją šventų Kalėdų dieną parduotuvės dirbs nuo 10 val. iki 19.30 val.

Sausio 1-ąją nedirbs trys „Maximos“ parduotuvės

Prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir korporacinių reikalų direktorė Ernesta Dapkienė taip pat teigė, kad pirmąją Kalėdų dieną „Maximos“ parduotuvės nedirbs, tačiau ramina – tai neturėtų sugadinti švenčių.

„Šiems pokyčiams esame pasirengę ir visiems savo klientams užtikriname – darysime viską, kad pasiruošimas didžiosioms metų šventėms vyktų be rūpesčių“, – sako E. Dapkienė.

Kūčių dieną visos „Maximos“ parduotuvės klientų lauks iki 19 val., o antrąją Kalėdų dieną darbą pradės 9 val. ir dirbs įprastai, išskrus prekybos centre „Europa“ esančią parduotuvę – ji dirbs iki 18 val.

Naujųjų metų išvakarėse „Maximos“ parduotuvės duris taip pat atvers įprastu laiku ir klientų lauks iki 21 val.

Tik trys „Maximos“ parduotuvės, esančios Vilniuje, tądien darbą baigs dar kiek anksčiau.

Pirmąją 2020 metų dieną visos „Maximos“ parduotuvės dirbs nuo 12 val.

Tuo pat metu duris atvers ir tos parduotuvės, kurios įprastai dirba visą parą.

Sausio 1-ąją nedirbs penkios „Maximos“ parduotuvės, esančios Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Per Kūčias „Norfos“ dirbs dviem valandomis trumiau

„Norfos“ atstovas spaudai Darius Ryliškis LRT.lt teigia, kad šio tinklo parduotuvės nedirbs tiek per Kalėdas, tiek pirmąją 2020 m. dieną.

Be to, gruodžio 24 d. visos „Norfos“ dirbs 2 val., o gruodžio 31 d. – 1 val. trumpiau.

„Norfos“ vadovai įsitikinę, jog prekyba šventinėmis ir poilsio dienomis turėtų būti ribojama, kad šventės neaplenktų ir prekybos sektoriaus darbuotojų“, – sako D. Ryliškis.

Nedirbti ketina ir prekybos centrai

Pirmąją Kalėdų dieną nedirbti ketina ir prekybos centrai.

Kaip LRT.lt teigia „Akropolis Group“ atstovė žiniasklaidai Ernesta Karalienė, pirmąją Kalėdų dieną Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių „Akropoliuose“ neveiks ne tik parduotuvės, bet ir maitinimo bei kitų paslaugų erdvės.

Kūčių dieną parduotuvės ir kitos įstaigos darbą baigs anksčiau – parduotuvės, maitinimo įstaigos, pramogų erdvės duris užvers 17 val., išskyrus iki 19 val. dirbsiančias „Maximą“ ir „Eurovaistinę“ bei iki 18 val. veiksiantį Vilniaus „Ermitažą“.

Toks sprendimas buvo priimtas pasitarus ir su nuomininkais.

Antrąją Kalėdų dieną „Akropoliuose“ įsikūrusios „Maxima“, „Eurovaistinė“ bei Vilniaus „Ermitažas“ atsidarys valanda vėliau nei įprastai – nuo 9 val. ryto.

Kitos parduotuvės, restoranai, kavinės bei kiti paslaugų tiekėjai dirbs įprastiniu laiku, o sporto ir pramogų baras „O‘Learys“ Vilniaus „Akropolyje“ klientus aptarnaus ilgiau nei įprasta – iki vidurnakčio.

Gruodžio 31-ąją, Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių „Akropoliai“ darbą baigs anksčiau nei įprasta – 20 val., išskyrus iki 21 val. klientus aptarnausiančias „Maximą“ ir „Eurovaistinę“.

Sausio 1-ąją „Akropolių“ parduotuvės, bankų bei pašto skyriai nedirbs, išskyrus „Eurovaistinę“ ir „Maximą“. Kavinės, restoranai ir pramogų erdvės sausio 1-ąją darbą pradės 12 val.

Visomis kitomis dienomis „Akropoliai“ dirbs įprastu grafiku, o prekybos centruose esantys kazino šventiniu laikotarpiu dirbs visą parą.

„Ozas“ sausio 1-ąją klientų lauks nuo pietų

Prekybos centras „Ozas“ Per Kūčias darbą taip pat baigs anksčiau. Parduotuvės ir paslaugų tekimo vietos duris užvers 17 val., „Maxima“ – 19 val., restoranai – 16 val., o kino teatras „Multikino“ – 16 val.

Pirmąją Kalėdų dieną „Ozas“ nedirbs, o antrąją Kalėdų dieną visos parduotuvės klientų lauks įprastu laiku – 10–22 val. Parduotuvė „Maxima“ darbą pradės 9 val.

Pasitinkant Naujuosius, kaip nurodo „Ozo“ rinkodaros vadovė Elzė Rudienė, parduotuvės ir paslaugų teikimo vietos darbą baigs 19 val. „Maxima“ veiks nuo 8 val. ryto iki 21 val. vakaro.

Restoranai ir kino teatras duris lankytojams užvers 20 val.

Sauso 1-ąją „Oze“ nedirbs parduotuvės ir paslaugų teikimo vietos, įskaitant ir „Maximą“, o restoranai ir kino teatras lankytojų lauks nuo 12 val. iki pat 22 val. Šią dieną prekybos centre nedirbs kavinės „Vero Cafe“, „Etno dvaras“ ir „Caif Cafe“.

„Panoramoje“ pirmąją 2020 m. dieną dirbs tik kai kurie restoranai

Per Kalėdas nedirbti planuoja ir „Panorama“, o sausio 1-ąją nuo 12 val. iki 20 val. dirbs tik kai kurie restoranai, vaistinė BENU, parduotuvė „Rimi“ ir sporto klubas „People Fitness“.

Kitomis švenčių dienomis parduotuvės dirbs kiek trumpiau. Kūčių dieną dauguma prekybos centro parduotuvių užsidarys 18 val. Sporto klubas ir parduotuvė „Rimi“ veiks iki 20 val.

Antrąją Kalėdų dieną „Panoramos“ kai kurios parduotuvės darbą pradės kiek vėliau, o gruodžio 31-ąją prekybos centras duris užvers 20 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi