Verslas

2019.12.15 09:35

Klaipėdiečiams savivaldybė iškelė ultimatumą: išsikelkite ir gaukite kompensaciją, arba butai bus paimti

už kompensaciją vos įpirktų bendrabučio kambarį
Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.15 09:35

Klaipėdoje dėl traukinių keliamo triukšmo ir trūkinėjančių sienų daugybę metų besiskundžiantys Nemuno gatvės gyventojai sulaukė savivaldybės ultimatumo: arba išsikelti ir imti kompensaciją už butus, arba butai bus paimami visuomenės poreikiams ir tada sumos bus dar mažesnės. Žmonės sako, į bendrabučius nesikels, o siūlomų išmokų pakanka nebent vienam nugyventam kambariui įpirkti.

Klaipėdiečiai Vera ir Markas Nemuno gatvėje gyvena 40 metų. Jie ir kaimynai ne kartą skundėsi dėl traukinių keliamo triukšmo, nuo vibracijos skylančių sienų, net ruošėsi gulti ant bėgių ir stabdyti traukinius.

Panorama. Tarpušventį siūloma skelbti šventinėmis nedarbo dienomis

Dabar žmonės sulaukė pasiūlymo – už išsikraustymą Veros ir Marko šeimai siūloma 27 tūkst. eurų.

„Nesutinkam. Ką mes už 27 tūkst. eurų? Į bendrabutį? Mes tai gyvename ne bendrabutyje. Pažiūrėkite, mūsų butelis... ir kodėl mes turim išeiti? Aš jiems ir sakau, kai dokumentus pridavėme – man nereikia jūsų pinigų, man duokit mano kvadratūrą, tegul Žvejų uoste – aš išeisiu su mielu noru“, – pasakoja Vera.

Gyventojai apsispręsti turi iki sausio 4 d. Vėliau butai bus paimami visuomenės poreikiams ir siūloma kompensacija bus mažesnė.

„Aš turiu atskirą butą. Pas mane virtuvė 11 kvadratų ir kambarys 11 kvadratų. Kodėl aš dabar iš tokio buto turiu išeiti į kambarį? Aš, pavyzdžiui, malkomis kūrenuosi – kiek man reikia, tiek pasikūrenu“, – sako kita Nemuno g. gyventoja Jūratė.

Pasak savivaldybės atstovo, turto vertintojų nustatyta vertė ir taip padidinta trečdaliu. Dabar siūloma apie 750– 850 eurų už kvadratinį metrą.

„10 proc. prideda dar prie šitos rinkos vertės savivaldybė, o 20 proc. prideda uosto įmonės, kurių veikla galimai daro neigiamą įtaką ten gyvenančių žmonių gyvenimo sąlygoms“, – situaciją komentuoja Klaipėdos savivaldybės Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis.

„Jie norėjo nupirkti mūsų butus, kurių mes neparduodame. Mes tik norėjome, kad mums pagerintų mūsų sąlygas, t. y. arba tegu renovuoja namą, arba tegu sustabdo traukinius“, – sako Nemuno gatvės gyventoja Violeta.

Už siūlomus pinigus uostamiestyje nedaug ką galima įsigyti.

„Bendrabučio tipo butą galite nupirkti ir už 11 tūkst. eurų, ir už 15 tūkst. eurų, įvairiai, Baltijos pr., devynaukštyje, pirmas aukštas iš 9, 27 kvadratų butas – 29 tūkst. eurų, – situacija apžvelgia nekilnojamojo turto agentas Romualdas Žukaukas. – Vienas kitas butas gali pasitaikyti kažkoks visiškai be remonto, greičiausiai vieno kambario, gal Žvejybos uosto rajone, galbūt Debreceno, Šilutės plento rajonuose, bet iš tikrųjų dviejų kambarių buto už tiek nenupirksite. Vieno kambario buto kaina sukasi apie 30 tūkst. eurų, jeigu jis tvarkinga.“

Gyventojai žada nepasiduoti ir didesnių sumų už savo turtą reikalauti teisme. Juolab kad yra precedentas – Bangų gatvėje stovintis namas, kurį planuojama griauti dėl tilto statybų.

Seno daugiabučio gyventojai prisiteisė dvigubai didesnes sumas, nei buvo siūlyta už turto paėmimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt