Verslas

2015.08.31 15:25

Žengti pirmieji žingsniai LESTO ir „Lietuvos dujų“ sujungimo link

ELTA2015.08.31 15:25

Bendrovių LESTO ir „Lietuvos dujos“ valdybos pirmadienį pritarė bendrovių reorganizavimo sąlygoms. Tai konkretus žingsnis, įgyvendinant valstybės valdomos energetikos įmonių grupės „Lietuvos energija“ planus sujungti elektros ir dujų skirstomuosius tinklus valdančias bendroves – LESTO ir „Lietuvos dujos“.

Bendrovių LESTO ir „Lietuvos dujos“ valdybos pirmadienį pritarė bendrovių reorganizavimo sąlygoms. Tai konkretus žingsnis, įgyvendinant valstybės valdomos energetikos įmonių grupės „Lietuvos energija“ planus sujungti elektros ir dujų skirstomuosius tinklus valdančias bendroves – LESTO ir „Lietuvos dujos“.

Šių dviejų bendrovių pagrindu bus sukurta nauja akcinė bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ – ESO. Planuojama, kad naujoji įmonė veiklą pradės nuo 2016 metų sausio 1 dienos.

Sprendimus dėl bendrovių reorganizavimo sąlygų tvirtinimo ir kitų susijusių klausimų priims LESTO ir „Lietuvos dujų“ visuotiniai akcininkų susirinkimai, kuriuos, pasak „Lietuvos energijos“ pranešimo, planuojama surengti šių metų gruodžio mėnesį.

„Parengtos reorganizavimo sąlygos – svarbus teisinis žingsnis jungiant elektros ir dujų skirstymo operatorius į vieną įmonę. Naujojoje bendrovėje užtikrindami elektros ir dujų skirstymą daugiausiai dėmesio skirsime paslaugų patikimumui, o kurdami ir tobulindami paslaugas sieksime išpildyti kintančius klientų poreikius. Efektyvinama veikla, mažiau biurokratizmo, paprastesni ir aiškesni procesai leis sutaupyti ir pasiūlyti daugiau galimybių kiekvienam mūsų klientui“, – pranešime spaudai cituojamas LESTO generalinis direktorius ir nominuotasis ESO vadovas Aidas Ignatavičius.

Sąlygose numatomas teisinis įmonių reorganizavimo būdas – sujungimas. Po reorganizavimo naujoji bendrovė ESO perims visą bendrovių turtą, finansinius ir kitus įsipareigojimus, sutartines ir kitas prievoles, taip pat kitas teises ir pareigas.

ESO akcijomis bus ir toliau prekiaujama vertybinių popierių biržoje. Reorganizavimo sąlygose taip pat numatomi LESTO ir „Lietuvos dujų“ akcijų keitimo principai ir koeficientai. Akcijų keitimo santykis apskaičiuotas remiantis vidutine svertine bendrovių akcijų kaina rinkoje pirmąjį 2015 metų pusmetį ir buhalterine grynojo turto verte 2015 metų birželio 30 dieną.

Reorganizavimo sąlygas papildomai vertino išorės ekspertas – audito įmonė „Grant Thornton Rimess“. Auditorių išvadose pažymima, kad akcijų keitimo santykis nustatytas naudojant tinkamus metodus, o apskaičiuotas akcijų keitimo santykis yra teisingas ir pagrįstas.

„Lietuvos energijos“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas dr. Dalius Misiūnas teigia, jog bendrovių sujungimu klojamas tvirtesnis pamatas dar efektyvesnei grupės veiklai.

„Elektros ir dujų skirstymo bendrovių reorganizavimas leis mažinti administracines sąnaudas, o tuo pačiu – pasiūlyti ir kuo mažesnes paslaugų kainas mūsų klientams. Tam padės ir efektyvesnės investicijos į tinklus, didėjantis jų patikimumas, mažėjantys eksploatavimo kaštai. Jau dabar klientus aptarnaujame bendruose centruose, o po įmonių sujungimo matome ir kitų sinergijos galimybių, kurios leis pasiūlyti dar geresnę paslaugų kokybę mūsų klientams“, – teigia D. Misiūnas.

LESTO ir „Lietuvos dujų“ sujungimas į bendrą skirstymo tinklų įmonę – viena svarbiausių krypčių „Lietuvos energijos“ įmonių vertės išgryninimo programos koncepcijoje. Vertės grandinės išgryninimo programa apima 4 pagrindines veiklos sritis: gamybą, tiekimą ir prekybą, tinklą, klientų aptarnavimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.