Naujienų srautas

Verslas2019.12.14 21:42

Vietoje daugiafunkcinio komplekso Vilniuje siūlo futbolo stadioną: kitaip pinigų sporto infrastruktūrai neužteks

Kitą savaitę Vilniaus valdžia žada apsispręsti, ar palaiminti daugiafunkcinio sporto komplekso statybas Šeškinėje. Tačiau vaikams ir jaunimui atstovaujanti asociacija pasisako vien už Nacionalinio futbolo stadiono statybą – esą kompleksui skyrus keturgubai daugiau pinigų, nei reikėtų stadionui, jų nebeliks sporto infrastruktūrai kitose Vilniaus vietose sutvarkyti.

Pasak miesto mero Remigijaus Šimašiaus, kompleksas padėtų spręsti daugiau užimtumo problemų, nei vienas stadionas.

Į futbolą investuojantis Petras Narbutas stebisi, kodėl Vilniuje, užuot stačius nacionalinį stadioną už maždaug 30–40 mln. eurų, ruošiamasi pastatyti visą kompleksą už kone 160 mln. eurų. Esą pinigai guls ant vilniečių pečių, o, jeigu jau tiek investuojama, tai kodėl ne į naują sporto infrastruktūrą visame mieste.

„Tikrai už 40 mln. eurų mes turėtume nuostabų stadioną ir apmokėtume jo operavimą 25 metus. Jeigu mes išleistume dar kokius 40 mln. eurų, galėtume įrengti, sutvarkyti visą Vilniaus infrastruktūrą, padaryti, kad sporto aikštynai, visa infrastruktūrą Vilniuje taptų prieinama visiems vaikams, visuose Vilniaus rajonuose, o ne tik vienoje vietoje, kurios ir taip neįmanoma pasiekti“, – teigia Vaikų ir jaunimo neformaliojo švietimo asociacijos valdybos pirmininkas Petras Narbutas.

Pasak R. Šimašiaus, sostinės valdžia padarytų klaidą, jeigu iškiltų tik stadionas. Premjeras Saulius Skvernelis ne sykį yra pareiškęs, kad nacionalinis stadionas bus Kaune, todėl ir Vyriausybės palaikymas – simbolinis.

R. Šimašius sako, jeigu būtų pastatytas tik stadionas, tikėtina, jis būtų ne itin išnaudojamas. Todėl kuriant daugiau paslaugų vienoje vietoje auga tikimybė, kad kompleksu bus naudojamasi nuolat.

Savivaldybė skaičiuoja ir tai, kad Šeškinėje po kelerių metų turėtų ypač ūgtelėti vietų darželiuose paklausa, o kompleksas padėtų spręsti ir šią, ir vaikų užimtumo problemas.

„Daugelį dienų objektas tiesiog stovėtų tuščias. Ir ką mes matome – visuose miestuose tokie objektai yra linkę degraduoti. Jeigu stadionas yra susijęs su kitomis funkcijomis, kurios naudojamos kasdieną, o čia matome 15 sporto objektų šalia, taip pat darželį, taip pat bendruomenės centrą, tai būtų realus traukos centras ir bent keli šimtai žmonių galėtų vienu metu ten užsiimti įvairia veikla“, – tvirtina R. Šimašius.

Daugiafunkciame komplekse numatytos ne tik futbolo aikštės. Vietą sportuoti turėtų rasti ir krepšininkai bei lengvaatlečiai, boksininkai.

Po to kai buvo nugriauta Šarūno Marčiulionio krepšinio akademija, Vilniuje jaučiamas krepšinio aikščių, kurios būtų viena šalia kitos stygius.

Sostinės krepšinio mokyklos atstovai kelia klausimą, ar įgyvendinus projektą dar liks pinigų finansuoti kitus Vilniaus sporto infrastruktūros projektus.

„Tikrai, turėti tris keturias krepšinio sales vienoje vietoje reikalinga. Svarbu, kad būtų labai geras susisiekimas ir nekiltų spūstys, kad tėvai galėtų privažiuoti, o kitose miesto rajonuose galėtų atsirasti ir mažesni kompleksai – po vieną dvi sales. užtektų prie mokyklų pastatyti dar po vieną salę“, – komentuoja Sostinės krepšinio mokyklos valdybos narys Andrius Čerškus.

Pasak A. Čerškaus, ne ką mažesnė dilema išlieka ir kainos – ar arenos valdytojai neužsiplėš už krepšinio aikščių nuomą tokių pinigų, kokių privačios krepšinio mokyklos negalėtų sau leisti mokėti?

Meras tikina – norint išlaikyti kompleksą, bus siekiama, kad jis būtų nuolat išnaudojamas, todėl ir kainos bus prieinamos. Be to, savivaldybė tęs sporto aikščių plėtrą mieste.

„Mažesnių centrų turi būti ir daugiau. Kad ir dėl futbolo, planuojame, kad Naujoje Vilnioje būtų. Tai labai svarbus aikštynas. Kalbant apie krepšinį, Justiniškėse kaip tik statome aikštyną. Taip pat daugybe dengtų ir nedengtų aikščių prie mokyklų. Taip pat ir krepšinio. Ir su federacija pradėjome šnekėti apie inovatyvesnes aikšteles, kad nebūtų tik išlietas asfaltas ir pastatytas krepšys. Visa sporto infrastruktūra reikalinga“, – sako R. Šimašius.

Sostinės tarybos nariai kitą savaitę balsuos antrą sykį dėl Daugiafunkcio sporto komplekso sutarties. Jeigu ji bus patvirtinta, 2023aisiais kompleksas atvers duris. Iki pat baigtų darbų savivaldybė nemokės nė cento.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi