Verslas

2019.12.12 16:43

Sinkevičius apie Mobilumo paketą: verslas privalės prisitaikyti arba bankrutuos

Malvina Baužytė, ELTA 2019.12.12 16:43

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Sinkevičius sako, kad jei ES valstybės narės patvirtins Mobilumo paketą, kuris įpareigotų vilkikus grąžinti kartą per 8 savaites į vieną iš operacinių centrų įmonės įsisteigimo šalyje, tai neigiamai paveiks Lietuvos vežėjų verslą.

„Mobilumo paketą vertinu neigiamai. Manau, kad tai neatitinka laisvo piliečių, kapitalo, verslo judėjimo ES sutarties nuostatų. Grįžimas po 8 savaičių yra šiek tiek geriau nei kad po 4 – buvo kažkada tokių šnekų. Bet tas grįžimas, mano supratimu, yra tiesiog papildomi kaštai mūsų vežėjams“, – „Eltai“ sakė jis.

Pasak R. Sinkevičiaus, daliai smulkių įmonių ateina sunkūs laikai.

„Atlikta daugybė tyrimų: tiek banko (Lietuvos. – ELTA), tiek „Linavos“ užsakymu, ir visos studijos rodo, kad tie veiksmai Lietuvos vežėjų verslą nepaveiks teigiamai. Daliai smulkių įmonių ateina sunkūs laikai. Bet gal tai paskatins jungimąsi, kooperaciją ir panašiai“, – teigė Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas.

„Aš galvoju, kad verslas privalės prisitaikyti arba bankrutuoti“, – pridūrė jis.

Kaip ELTA jau rašė, trečiadienį pasibaigė derybos tarp Europos Sąjungos (ES) institucijų dėl Mobilumo paketo. Lietuvos vežėjų asociacijos „Linava“ duomenimis, nuspręsta grąžinti vilkikus kartą per 8 savaites į vieną iš operacinių centrų įmonės įsisteigimo šalyje.

Mobilumo paketą dar turės patvirtinti ES valstybės narės.

„Linavos“ sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis sako, kad tikėtina, jog krovinių vežimo automobiliais sektoriaus patiriami iššūkiai Lietuvos ekonomikai galėtų lemti mažiausiai 1,6 proc. BVP praradimus.