Naujienų srautas

Verslas2019.12.13 15:35

Didžiausių miestų žaliaskarės: kiek tūkstančių jos kainavo

Jonas Deveikis, LRT.lt 2019.12.13 15:35

Kaip ir kiekvienais metais, didieji Lietuvos miestai stojo į grožio kovą, kas šiais metais sugebės šalies gyventojus ir svečius nustebinti gražesne miesto kalėdine egle.

LRT.lt pabandė suskaičiuoti, kiek šiais metais kalėdinėms eglutėms išleido 10 didžiausių šalies miestų.

Dešimtoji vieta

Mažiausiai mokesčių mokėtojų pinigų šiais metais išleido Klaipėda, vos apie 2,2 tūkst. eurų. 200 eurų kainavo eglutės atgabenimas, o dar 2 tūkst. eurų teko sumokėti savivaldybės įmonei „Gatvių apšvietimas“ už eglutės girliandų pakabinimą.

Tačiau už girliandas mokėti nieko nereikėjo – buvo naudojamos ankstesniais metais miesto įsigytos girliandos.

Kalėdų eglės įžiebimo renginį, Teatro aikštės papuošimą, fejerverkus, o taip pat kitus visą mėnesį truksiančius kalėdinius ir naujametinius uostamiesčio renginius organizuos VšĮ „Klaipėdos šventės“, kuri laimėjo savivaldybės skelbtą 90 tūkst. eurų vertės konkursą.

Pažymima, kad išskirtinis šių metų kalėdinis projektas mieste – atvira ledo čiuožykla Teatro aikštėje, kurios atidarymas dėl lietingo oro nukeltas į gruodžio 14 dieną.

Devintoji vieta

Devintoje vietoje šiais metais liko Utena. Savivaldybės pateiktame atsakyme rašoma, kad penkių šiemet Utenoje pastatytų eglučių atvežimas ir jų papuošimas iš viso kainavo apie 10 tūkst. eurų.

Utenos rajono savivaldybės ryšių su žiniasklaida specialistė Elvyra Sabalytė teigė, jog nėra žinoma, kiek kainavo kiekvienos eglutės atgabenimas ir papuošimas, kadangi buvo skirta bendra 10 tūkst. eurų suma. Atsižvelgiant į tai, kad pagrindinę miesto eglę atgabenti ir pastatyti buvo sudėtingiau, galima teigti, kad jos atgabenimas ir puošimas miestui atsiėjo apie 3 tūkst. eurų.

„Jau keleri metai Utenoje puošiamos dvi didelės kalėdinės eglės, o nuo pernai trijuose gyvenamuosiuose miesto mikrorajonuose įžiebiamos dar trys šiek tiek mažesnės kalėdinės eglės“, – komentuoja E. Sabalytė.

Anot jos, už eglutės puošmenas nieko mokėti nereikėjo – jos buvo įsigytos dar anksčiau.

Pagrindinės miesto eglės įžiebimo šventei Savivaldybė pinigų neskyrė. Tuo rūpinosi Utenos kultūros centras, rengiantis eglės įžiebimo šventę, jis iš savo biudžeto skyrė 4 tūkst. eurų.

Praėjusiais metais Utenos kalėdinės eglutės papuošimai kainavo apie 15 tūkst. eurų.

Aštuntoji vieta

Mažeikių miesto savivaldybės kalėdinė eglė kainavo 12,4 tūkst. eurų.

Įspūdingesnė suma buvo skirta visai miesto puošybai – net 44,2 tūkst. eurų. Kalėdinės eglutės įžiebimo šventė savivaldybei papildomai atsiėjo 15 tūkst. eurų.

Septintoji vieta

Lyginant dešimties didžiausių šalies miestų kalėdinių eglių kainas septintoje vietoje liko Jonava. Savo miesto eglutei savivaldybė skyrė 15,2 tūkst. eurų.

Papildomai 8 tūkst. eurų buvo skirti Kalėdų eglutės įžiebimo šventei.

Be to, Jonavos mieste šiais metais pirmą kartą buvo įrengtas ir atidarytas kalėdinių eglučių miestelis, jame – per 50 iš įvairiausių medžiagų pagamintų eglučių. Šias eglutes savo rankomis pagamino rajono bendruomenės, įstaigos ir įmonės.

Šeštoji vieta

19,7 tūkst. eurų – būtent tiek pagrindinei miesto eglei skyrė Alytus. Taip pat pažymima, kad dar 12,3 tūkst. eurų buvo skirta šventinėms girliandoms, jomis papuošta Rotušės aikštė ir viena iš centrinių miesto gatvių.

Dar 9 tūkst. eurų skirti girliandų pakabinimo darbams.

Penktoji vieta

Penktoje vietoje – Marijampolės eglutė, kuriai šiais metais skirta 30 tūkst. eurų.

Tiesa, kiek mažesnė suma skirta eglutės įžiebimo šventei. Už ugnies šou, kuris vyko eglutės įžiebimo šventės metu, savivaldybė paklojo 5 tūkst. eurų, o už fejerverkus – 3,6 tūkst. eurų.

Ketvirtoji vieta

Vos trimis tūkstančiais eurų nuo trečios vietos atsiliko Šiauliai. Kalėdinei eglei šiais metais miestas skyrė 49 tūkst. eurų.

Taip pat pažymima, kad šventinių dekoracijų nuoma Kalėdų laikotarpiui papildomai atsiėjo 5 tūkst. eurų, o kalėdiniai papuošalai ir girliandos kitoms 3 miesto eglėms – dar 12 tūkst. eurų.

Kalėdų eglutės įžiebimo renginys savivaldybei kainavo 27,7 tūkst. eurų, iš jų 4,5 tūkst. eurų skirta šventiniams fejerverkams.

Trečioji vieta

Panevėžio miestas savo žaliaskarei, kuri turi atspindėti inovatyvumą, šiais metais skyrė įspūdingą 52,6 tūkst. eurų sumą.

Miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus atsiųstame laiške rašoma, kad šios Kalėdos atsinaujinančiame Panevėžyje bus su inovacijų ženklu, mieste spindės moderni, šiuolaikiška eglė ir dekoracijos. Tikimasi, kad netradiciniai Kalėdų eglutės puošimo sprendiniai turėtų pabrėžti Panevėžio išskirtinumą, technologinį pažangumą.

Viešųjų pirkimų konkursą kalėdinėms puošmenoms įrengti laimėjo įmonė „Lumidėja“.

Pažymima, kad kalėdinė miesto puošyba mokesčių mokėtojams šiais metais iš viso atsieis 112,6 tūkst. eurų.

Antroji vieta

Antroje vietoje liko Kaunas, miesto eglei šiais metais skyręs 61 tūkst. eurų.

Kultūros skyriaus vedėjos Nomedos Prevelienės atsiųstame pranešime rašoma, kad miestas papildomai atseikėjo 42 tūkst. eurų Rotušės aikštės papuošimui.

Naujoms miesto kalėdinėms dekoracijoms įsigyti buvo skirti 25 tūkst. eurų. Kalėdų renginiams, truksiantiems iki sausio 6 dienos, iš viso skirta 160 tūkst. eurų.

Pirmoji vieta

Daugiausia šiais metais pagrindinei miesto eglei atseikėjo Vilniaus miesto savivaldybė. Savivaldybės atsiųstame atsakyme rašoma, kad miesto Katedros aikštėje stovinti žaliaskarė kainavo 86 tūkst. eurų.

Ši suma buvo skirta konstrukcijai sumontuoti, papuošimui, šventinės erdvės dekoravimui, priežiūrai, demontavimui ir transportavimo paslaugoms.

Papildomai 30 tūkst. buvo skirta šventiniam koncertui įžiebiant eglutę.

Palyginimui, viena žinomiausių pasaulyje kalėdinių eglučių, stovinti Niujorko Rockefellerio centre, kainavo apie 66 tūkst. eurų. Pasaulyje brangiausios eglutės rekordas priklauso eglutei, kuri 2010 metais buvo pastatyta viename iš Abu Dabio viešbučių. Jos vertė siekė 9,8 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi