Verslas

2019.12.12 13:13

Latvijos bankai sugriežtino Lembergo ir jo organizacijų aptarnavimą

BNS2019.12.12 13:13

Latvijos bankai Ventspilio mero Aivarą Lembergą ir su juo susijusias organizacijas, kurioms JAV paskelbė sankcijas, nuo gruodžio 12-osios aptarnauja sugriežtintos priežiūros sąlygomis, pranešė Latvijos bankų priežiūros institucija – Finansų ir kapitalo rinkos komisija (FKRK).

Jos vadovė Santa Purgailė pabrėžė, jog bankai atnaujino šių klientų aptarnavimą.

S. Purgailės žodžiais, A. Lembergas turi teisę naudotis savo pagrindine sąskaita tenkinti svarbiausius poreikius, tokius kaip komunalinių ir medicinos paslaugų apmokėjimą, gauti pensiją, tačiau FKRK nustatys konkrečią sumą pinigų, kuriais jis galės laisvai disponuoti.

Ji taip pat pranešė, kad Ventspilio uosto direkcijos sąskaitos nėra užblokuotos, nors bankai po sankcijų paskelbimo buvę sustabdę jos aptarnavimą.

S. Purgailė paragino visas šalies įmones, atsidūrusias nuodugnaus tyrimo akiratyje, pasitikrinti, ar jų verslo partneriai nesusiję su A. Lembergu ar jo organizacijomis.

JAV Iždo departamento Užsienio aktyvų kontrolės biuras (OFAC) šios savaitės pradžios paskelbė sankcijas korupcija įtariamam Latvijos oligarchui A. Lembergui ir keturioms jam priklausančioms arba jo kontroliuojamoms organizacijoms.