Verslas

2019.12.12 10:39

Šimonytė siūlymus plėsti NT mokesčio bazę vadina ne prabangos, o būsto standartinei šeimai apmokestinimu

Kornelija Mykolaitytė, ELTA2019.12.12 10:39

Seimo konservatorių frakcijos narė Ingrida Šimonytė sako, kad valdančiųjų siūlymas išplėsti nekilnojamojo turto (NT) mokesčio bazę apmokestins ne prabangą, o „standartinės šeimos būstą“.

„Dabar, kai (pagal valdančiųjų siūlymus. – ELTA) neapmokestinamas pajamų dydis nuleistas iki 150 tūkst. eurų, tai jau bus ne kažkokių milijonierių ar prabangos apmokestinimas, o visiškai įmanomo gyventi standartinei šeimai būsto apmokestinimas“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė I. Šimonytė.

Pasak jos, vienišiems asmenims mokėti šį mokestį bus itin sunku.

„Gerai, jeigu šeima yra pilna, abu tėvai dirba, gauna pajamas, tai kažkaip jie tą paskolą išsimoka ir turbūt išsimokės ir NT mokestį. Bet, jeigu yra, tarkime, vieniša mama, kuri liko su namu Vilniuje, su dviem vaikais ir su paskola, tai įsivaizduokite tos moters situaciją, kaip jai bus smagu šitą mokestį mokėti ir ką ji galvos apie mokesčių sistemos teisingumą“, – teigė Seimo narė.

Valdantieji siūlo priimti įstatymo pataisas, kuriomis siūloma nustatyti, kad didesnės kaip 150 tūkst. eurų vertės būsto savininkai Lietuvoje būtų apmokestinti nekilnojamojo turto mokesčiu, kurio tarifas 0,5 proc.

Šiuo metu būstas apmokestinamas, jei jo vertė didesnė kaip 220 tūkst. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.