Verslas

2019.12.10 10:08

Karbauskis: prekybos tinklų mokestis nuo sausio 1 dienos neįmanomas

automobilių mokestį žada įvesti; atnaujinta 10.23
Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.12.10 10:08

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis tikina, kad priimti įstatymo pataisas, numatančias prekybos tinklų apmokestinimą, tikriausiai nebus įmanoma.

„Galime eilinį kartą konstatuoti, kad opozicija daro viską, kad to mokesčio nebūtų. Tai yra liūdna, nes tai yra ta verslo sritis, kuri galėtų labiau prisidėti prie valstybės ir mūsų žmonių gerovės. Bet, deja, su opozicijos pagalba daroma viskas, kad jo nebūtų. Kitaip sakant, nuo sausio 1 dienos tikriausiai bus neįmanoma to įstatymo priimti dėl to, kad visais būdais jis blokuojamas“, – antradienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

„Tas klausimas bus atidėtas ir jo priėmimas tikrai neįvyks šiais metais“, – patikslino R. Karbauskis ir pridūrė, kad prie prekybos tinklų apmokestinimo idėjos valdantieji žada sugrįžti Seimo pavasario sesijoje.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pirmadienį, svarstydamas prekybos tinklų mokesčio idėją, sprendimo dėl projekto nepriėmė, padarydami pertrauką.

Finansų ekspertai perspėja, kad projektas dėl prekybos tinklų apmokestinimo gali būti diskriminacinis, mat vieni prekybininkai turėtų mokėti mokesčius, o kiti – ne. R. Karbauskis savo ruožtu ragina pasižiūrėti į Europos šalių praktikas šiuo klausimu.

„Mes galėtumėme rasti labai daug pavyzdžių ir Europos praktikoje, kur verslo dydis yra sąlyga mokesčiams“, – patikino „valstiečių“ lyderis.

R. Karbauskis, paklaustas apie didesnių vaiko pinigų įvedimą, kartojo, kad ir šią iniciatyvą stabdo opozicija. Dėl to, anot politiko, nėra aišku, idėja bus įgyvendinta.

„Valstiečių“ lyderis akcentavo, kad dėl automobilių taršos mokesčio jis yra labiau užtikrintas.

„Dėl automobilių mokesčio, tai tas variantas, kuris yra su visai kitais skaičiais, jis, atrodo, turės palaikymą, tai mokestis bus priimtas. Nuo sausio“, – dėstė R. Karbauskis.

Jis, paklaustas, apie siūlymą apmokestinti bankų pelną, tikino, kad dėl jo sprendimai yra surasti.

„Tai yra sprendimai, kurie, geranoriškai tariantis su sektoriumi, rasti. Manau, kad galima iš tikrųjų džiaugtis, kad šitas sektorius, skirtingai negu prekybos tinklai, ieškojo sprendimų, kaip prisidėti prie valstybės žmonių gerovės“, – tvirtino R. Karbauskis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt