Naujienų srautas

Verslas2019.12.08 12:16

Ukraina susitarė dėl 5,5 mlrd. JAV dolerių programos ir žada toliau tęsti reformas

Šeštadienį Tarptautinis valiutos fondas (TVF) paskelbė iš principo pasiekęs susitarimą su Ukraina dėl naujos trejų metų trukmės ir 5,5 mlrd. JAV dolerių vertės programos.

TVF vadovė Kristalina Georgieva pasveikino susitarimą, bet pridūrė, kad dar reikalingas atitinkamas TVF vadovybės pritarimas.

K. Georgieva teigia šeštadienį telefonu kalbėjusi su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir jį pagyrusi dėl „įspūdingos pažangos“ reformų srityje bei „tvirtos ekonominės politikos“.

„Kartu su prezidentu sutarėme, kad Ukrainos ekonominė sėkmė absoliučiai priklauso nuo teisinės valstybės sustiprinimo, teismų sistemos principingumo sustiprinimo ir visuomenės viršūnių interesų sumažinimo“, – sakė TVF vadovė.

TVF ir kiti tarptautiniai finansiniai donorai nuolatos spaudžia Kijevą kovoti su išplitusia korupcija ir sumažinti oligarchų galią, taip pritraukiant šaliai gyvybiškai reikalingų investicijų.

Tačiau bankininkai ir analitikai teigia, kad dabartinė šalies valdžia, užuot kovojusi su bankrutuojančių bankų oligarchais savininkais, nusitaikė į buvusius bankininkus, kurie padėjo apvalyti rinką.

Pasak K. Georgievos, naujosios programos veiksmingumas priklausys nuo „ankstesnių veiksmų įgyvendinimo“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi