Naujienų srautas

Verslas2019.12.07 21:47

Alytaus rajono gyventojus jau antrus metus į neviltį varo elektros pastotės keliamas triukšmas

Alytaus rajono gyventojai skundžiasi dėl elektros jungties su Lenkija „LitPolLink“ pastotės  keliamo triukšmo. Esą dėl pastotės nuvertėja ir jų  nekilnojamasis turtas. Bendrovė, valdanti elektros jungtį, triukšmo tyrimus žada atlikti dar iki Naujųjų, vėliau ieškos būdų, kaip triukšmą sumažinti.

Prie elektros jungties su Lenkija nuolatinės srovės keitiklio pastotės girdimas nuolatinis ūžesys. Gyventojai, įsikūrę anksčiau nei pastatyta elektros jungtis, sako, kad erzinantį ūžesį jie girdi beveik dvejus metus.

„Šitoks triukšmas! Tikrai būčiau nesistatęs čia namų, nes neįmanoma gyventi. Nei ryte ir vakare langų naktį atidaryti negalima. Toks baisinis garsas, atrodo, kad vibruotų kokie tikri laidai“, – piktinosi Alytaus rajono gyventojas Edmundas Kunigiškis.

Pasak Alytaus priemiesčio gyventojų, skųstasi įvairioms institucijoms.

„Kaip tyčia, kada jie matuoja savo matavimus, tada to triukšmo lygio kaip ir nėra viršijančio. Daugiausia tai pasijaučia geru tyliu oru, vėlai vakare arba anksti ryte“, – tikino Alytaus rajone gyvenantis Vytautas Kairys.

„Tvarkėmės buitį, ir staiga atsirado objektas, kuris visiškai nuvertino mūsų turtą. Liūdniausia, kad šiandien parduoti namo neįmanoma, nes niekas jo nepirks, žinodami, prie ko mes gyvenam“, – antrino Rimantas Raščius.

Alytaus rajono savivaldybė reikalauja, kad jungtį prižiūrinti bendrovė „LITGrid“ matavimus atliktų su savivaldybe drauge. Bendrovė žada užsakyti nepriklausomą tyrimą.

„Pirmiausia mums reikėtų užsifiksuoti duomenis, pasidaryti to triukšmo tyrimus. Vieną kartą mūsų žmogus buvo nuvykęs, bet buvo sukilęs vėjas, tuo metu nepamatavo. „LiTGrid“ įsipareigoja iki metų pabaigos tuos matavimus pasidaryti. Nepanaikintas senas įsipareigojimas, neįgyvendintas, tai mes viską darysim, kad reikalai nejudėtų“, – tikino „LitGrid“ komunikacijos projektų vadovė Gražina Urbonavičė.

Kitąmet numatyta jungties plėtra su Europos tinklais nuo 500 iki 1800 megavatų galios – galvos skausmas ne tik gyventojams, bet ir Alytaus rajono savivaldybei.

Pasak Alytaus rajono mero Algirdo Vrubliausko, „LiTGrid“, pastačius elektros jungties pastotę, žadėjo sutvarkyti kelius, tačiau pažadų iki galo neįvykdė, dėl triukšmo gyventojų skundai nesibaigia.

„Gyventojai labai įtariai žiūri, nes atsiranda daug daugiau transformatorių, kurie kelia tam tikrą triukšmą. Kiek jų veiks ateityje, tai yra tam tikra migla. Jeigu papildomi transformatoriai – bus daugiau triukšmo. Kažkokia dar sienelė bus statoma, bet buvo padaryta sienelė, ji nedavė efekto“, – sakė V. Grubliauskas.

Gyventojai siūlo supilti pylimą ir pasodinti medžių. „Litgrid“ atstovai sako, kad, ieškant efektyviausių sprendimo būdų, teks užsakyti galimybių studiją, o tai gali užtrukti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi