Verslas

2013.02.01 07:20

Sostinės savivaldybė patvirtino šių metų biudžetą: 145 mln. litų mažiau nei pernai

ELTA 2013.02.01 07:20

Sostinės savivaldybės ketvirtadienį patvirtintas šių metų biudžetas, įskaitant visus finansavimo šaltinius, siekia 1,381 mlrd. litų, arba 145 mln. litų mažiau negu 2012 metais. Už tokį biudžetį balsavo 34 tarybos nariai, prieš buvo 11.  

Sostinės savivaldybės ketvirtadienį patvirtintas šių metų biudžetas, įskaitant visus finansavimo šaltinius, siekia 1,381 mlrd. litų, arba 145 mln. litų mažiau negu 2012 metais. Už tokį biudžetį balsavo 34 tarybos nariai, prieš buvo 11.

Savivaldybė aiškina, kad toks biudžeto mažėjimas susijęs su tuo, kad Vyriausybė ir Seimas savo sprendimais sumažino iš mokesčių gaunamas ir kitas pajamas, dėl ko biudžetas netenka apie 31,2 mln. litų. Taip pat savivaldybė 2013 metais žada mažiau skolintis, įvesti papildomų taupymo priemonių. Skaičiuojama, kad Vilniaus biudžetas mažėja apie 10 proc.

Prieš savaitę Vilniaus meras Artūras Zuokas sakė, kad biudžetas neleidžia patenkinti net minimalių vilniečių poreikių, o dėl to kalti esą Seimas ir Vyriausybė

„Visi sprendimai yra Seimo ir Vyriausybės rankose, nes jie nulėmė tai, kad Vilniaus miestas klimpsta į skolas ir mes praktiškai nebegalime tenkinti net minimalių reikalavimų, kurie reikalingi sostinei, jau nekalbant apie vilniečių norus turėti geresnius kelius, turėti darželius ir visa kita“, – praėjusį trečiadienį sakė A. Zuokas.

Pasak Vilniaus mero, Vyriausybė, ypač buvusi Vyriausybė, perkėlė valstybės finansinę naštą ant vilniečių pečių, ir tai lėmė sudėtingą miesto padėtį.

„Vienam gyventojui Vilniaus miesto tenka mažiausiai biudžeto lėšų, lyginant su visos Lietuvos miestų gyventojais. Jau nekalbant apie lyginimą su Ryga ar Talinu (...) Sprendimai, deja, yra ne šituose rūmuose, o rūmuose Gedimino prospekte. Tą turėtų suprasti ir atsakingi politikai, ir Vilniaus miesto gyventojai“, – pažymėjo A. Zuokas.

Viltis A. Zuokas sakė dedąs į naująją Vyriausybę, su kuria, anot jo, vyksta geras dialogas ir ieškoma sprendimų, kurie pataisytų Vilniaus padėtį.

2013 metų miesto biudžete ypač stipriai mažinamos išlaidos infrastruktūros objektų plėtrai, aplinkos ir kraštovaizdžio apsaugai, informacinės visuomenės plėtrai, būsto plėtrai. Mažės finansavimas ir seniūnijų veiklos programoms, sveikatos apsaugai, turizmo plėtrai, senamiesčio atgaivinimo programai, socialinei apsaugai, kūno kultūros ir sporto plėtrai, kultūros veiklos bei verslo aplinkos gerinimo programoms. Gerokai mažinamas ir Administracijos direktoriaus rezervas.

Pasak Vilniaus mero, taip pat taupoma reorganizuojant kai kurias ugdymo įstaigas, kuriose mažai moksleivių arba kurių patalpos per didelės, reorganizuojant viešojo transporto sistemą.

„Mes subalansuotume visuomeninį transportą, kad jis būtų greitesnis ir efektyvesnis. Gyventojams teks persėsti ir bus mažiau tiesioginių maršrutų. Bus greitieji tiesioginiai maršrutai, reikės žmonėms privažiuoti prie greitųjų maršrutų. Planuojama konkurso būdu įtraukti privačius vežėjus miesto pakraščiuose, kur yra pakankamas skaičius keleivių, kad gyventojai būtų vežami ne su didžiuliais autobusais, o su mažesnėmis transporto priemonėmis“, – sakė A. Zuokas.