Verslas

2019.12.05 18:03

Lietuvos bankas nepritaria pelno mokesčio didinimui bankams

Jonas Deveikis, LRT.lt2019.12.05 18:03

Seime užregistravus pasiūlymą, vietoje bankų aktyvų mokesčio jau nuo kitų metų taikyti 7 proc. didesnį pelno mokestį kredito įstaigoms, Lietuvos bankas (LB) teigia, kad tai gali turėti neigiamą įtaką finansų sistemos stabilumui bei yra nesuderinama su bendrais apmokestinimo principais.

Lietuvos banko Makroprudencinės politikos skyriaus viršininkė Nijolės Valinskytė teigia, kad bet koks mokesčių sistemos koregavimas, o ypač naujų mokesčių įvedimas negali būti skubotas ir turėtų būtų plačiai išdiskutuotas.

Todėl pasiūlymas 7 proc. didinti pelno mokestį finansų įstaigoms, kurių pelnas viršija 2 mln. eurų – būtų neatsakingas ir neteisingas žingsnis.

„Mokesčių siūlymai turėtų būti pagrįsti išsamia sąnaudų ir naudos analize, nes naujos iniciatyvos gali pakeisti rinkos dalyvių paskatas ar elgseną ir turėti įtakos finansų sistemos stabilumui bei struktūros pokyčiams“, – sako N. Valinskytė.

Taip pat pažymima, kad selektyvus mokesčių įvedimas atskiriems ūkio sektoriams, nesusijęs su rinkos ydų šalinimu, yra nesuderinamas su bendrais apmokestinimo principais – horizontaliuoju teisingumu.

Ketvirtadienį „valstietis“ Valius Ąžuolas kartu su kitais parlamentarais įregistravo siūlymą nuo kitų metų kredito įstaigoms, kurių pelnas viršija 2 mln. eurų, taikyti 7 proc. didesnį pelno mokesčio tarifą.

Šiuo metu pelno mokesčio tarifas Lietuvoje siekia 15 proc., o pritarus siūlymui, jis didėtų iki 22 proc.

V. Ąžuolas teigia, kad tai yra alternatyva bankų aktyvų mokesčiui bei tikisi, kad į biudžetą tai galėtų pritraukti apie 24 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt