Verslas

2019.12.05 16:14

Su verslo liudijimu bus galima atlikti mažiau statybos darbų

Lukas Blekaitis, ELTA 2019.12.05 16:14

Nuo liepos 1 d. įsigalios Verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių ir Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąrašo pakeitimai. Tai reiškia, kad bus susiaurintas statybos darbų, kuriuos galima atlikti su verslo liudijimu, sąrašas.

Kaip praneša Lietuvos statybininkų asociacija (LSA), iš sąrašo išbraukti statybos baigimo apdailos darbai, vandentiekio, šildymo ir oro kondicionavimo sistemų įrengimas, elektros sistemų įrengimas pastatuose bei elektros įtaisų įrengimas ir remontas.

Sąraše liko pastatų valymo po statybų darbai, specialieji statybos darbai (statybvietės paruošimas, stogų dengimas, pamatų klojimas, mūrijimo, betonavimo, hidroizoliaciniai darbai, pastolių ir darbo platformų statymas ir ardymas, dūmtraukių įrengimas), išskyrus pastatų ir kitų statinių apdailos ir remonto darbus.

„Asociacijos nuomone, pokyčių kryptis yra labai teisinga ir sveikintina. Verslo liudijimai yra smulkaus verslo forma, tačiau dėl neteisingo reguliavimo statybos veikla yra masiškai vykdoma pagal verslo liudijimus, nors didžiąja dalimi tai nėra joks smulkus verslas. Tokiu būdu nemokami valstybei mokesčiai bei nesąžiningai konkuruojama su kitais, didesnę mokestinę ir administracinę naštą patiriančiais, rangovais.

Deja, šie sąrašo taisymai, mūsų nuomone, nėra iki galo teisingi, kadangi iš jo yra išbraukti smulkiausi statybos darbai, tačiau palikta stambiausių statybos darbų grupė. Tokiu būdu pakeitimai iškraipo statybos darbų esmę ir smulkaus verslo reguliavimo logiką, kadangi pati smulkiausia statybos veikla išbraukiama iš smulkaus verslo sąrašo, o pati stambiausia šiame sąraše – paliekama, nors turėtų būti atvirkščiai“, – sako LSA teisininkas Andrius Raščius.

LSA nuomone, fiziniam asmeniui su verslo liudijimu galėtų būti leidžiama atlikti tik elementarius statybos darbus, kurių atlikimas yra paprastas ir sąlyginai saugus.