Verslas

2019.12.05 15:25

Tarptautiniame fintech reitinge Lietuvai atiteko 4 vieta

BNS2019.12.05 15:25

Jungtinės Karalystės bendrovės „Findexable“ sudarytame tarptautiniame finansinių technologijų (fintech) reitinge Lietuvai šiemet atiteko ketvirta vieta, o fintech palankiausių miestų sąraše Vilnius užima 29 poziciją. Tarp Europos miestų Vilnius yra šeštas.

Estija šiame reitinge užima 10-tą, Latvija – 49 vietą, o jų sostinės Talinas ir Ryga miestų reitinge užėmė atitinkamai 45 ir 96 pozicijas, skelbiama ataskaitoje „Findexable“ tinklapyje.

„Findexable“ teigimu, stipriausi Lietuvos fintech sektoriai susiję su mokėjimais, skolinimu ir bankininkyste, o vietiniais fintech lyderės yra „stockinvest.us“ prekės ženklą valdanti bendrovė „Exigam“, ženklą „Coingate“ naudojanti įmonė „Virtualios Valiutos“ ir bendrovė „Neo Finance“.

Pirmąsias tris šio 65-ių šalių reitingo eilutes užima JAV, Jungtinė Karalystė ir Singapūras, o po Lietuvos rikiuojasi Šveicarija, Nyderlandai, Švedija, Australija, Kanada.

Reitingas sudarytas pagal tris vertinimų kriterijus - šios srities įmonių skaičius, jų pasiekimai, sąlygos tokiai veiklai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt