Verslas

2019.12.05 15:16

„Čepkelių nealkoholinės netrauktinės“ byla sukėlė klausimų: kodėl vieniems galima, o kitiems – ne?

LRT.lt2019.12.05 15:16

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) atstovai ketvirtadienį surengtame posėdyje išklausė „Vilniaus degtinės“ atstovų argumentus dėl daug visuomenės dėmesio sulaukusio gėrimo „Čepkelių nealkoholinė netrauktinė“ gamybos ir reklamos, bet neatsakė į bendrovės klausimus, kodėl vieniems gamintojams galima daryti tam tikrus veiksmus, o kitiems – ne, rašoma pranešime.

„Čia nėra klausimų ir atsakymų vakarėlis“ pareiškė „Vilniaus degtinės“ atstovams NTAKD direktoriaus pavaduotoja, laikinai atliekanti vadovės funkcijas Gražina Belian, kai „Vilniaus degtinės“ teisininkas Kęstutis Dapkevičius paklausė, kodėl jie baudžiami už tai, ką kitos įmonės daro jau dvejus metus ir nesulaukia jokių reakcijų.

„Lietuvoje nėra jokių teisės aktų, reglamentuojančių nealkoholinių gėrimų gamybą ir reklamą, kuriais šiuo atveju galėtume vadovautis, tad tiesiog vadovavomės per du metus susiklosčiusia praktika ir nelabai suprantame, kodėl vieniems galima reklamuoti gėrimus, kurių pavadinimai ir tara panašūs į alkoholinių, kitiems ne. Kodėl vieniems ant etiketės galima nurodyti interneto svetainės adresą, o mums ne“, – po posėdžio tvirtino K. Dapkevičius.

Teisininko teigimu, taip pat neaišku, kodėl kilus neaiškumams reikėjo iš pradžių uždrausti reklamą ir gėrimo gamybą ir tik paskui kelti bylą, jei paprastai veikla uždraudžiama įrodžius, jog ji yra netinkama.

„Mūsų nuomone, rinkoje būtinos aiškios alkoholio reguliavimo taisyklės, nes šiai dienai visiškai nėra aišku nei ką baudžia, nei už ką baudžia, nei kaip atsirenka ką bausti. Pripažįstam faktus, kad gaminom ir pardavėm didmeninėje prekyboje nealkoholinį gėrimą, kad užsakėm nealkoholinio gėrimo reklamą. Mes jau seniau deklaravome, kad eisime į nealkoholinių gėrimų rinką. Bet mes nesuprantam, kuo skiriamės nuo kitų gamintojų, kurie beveik du metus vykdė identiškas reklamines kampanijas ir rinkoje po šiandienai platina analogiškus produktus“, – sako „Vilniaus degtinės“ vadovas Rokas Mituzas.

AB „Vilniaus degtinės“ spalio mėnesio pradžioje pradėjo prekiauti nealkoholiniu gėrimu „Čepkelių nealkoholinė netrauktinė“ ir jį reklamuoti, tačiau pačią pirmą dieną NTAKD uždraudė ne tik reklamą, bet ir gėrimo gamybą. Įmonei pateikti kaltinimai, esą taip norima reklamuoti alkoholinį gėrimą, taip pat įmonė apkaltinta ant etiketės nurodžiusi interneto adresą, kuriame pristatomi ir alkoholiniai gėrimai, nors taip elgiasi daug alkoholinius ir nealkoholinius gėrimus gaminančių bendrovių.

Galutinę išvadą šioje byloje NTAKD pateiks per dvi darbo dienas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.