Verslas

2019.12.05 07:51

Po gaisro Alytuje – nežinia: kaip ir už ką bus kompensuojami patirti nuostoliai?

Dėl gaisro padangų perdirbimo įmonėje Alytuje patyrusieji nuostolių kompensacijų turės palaukti. Dėl beveik 43 tūkstančių eurų žalos atlyginimo į Alytaus rajono savivaldybę kreipėsi bendrovės „Rokiškio pieno gamyba“ bei „Rokiškio sūris“, savivaldybė ir jai pavaldžios įstaigos.

Bendra Vyriausybės prašoma kompensuoti suma - apie 100 tūkstančių eurų. Tačiau Vyriausybė pirmiausia kompensuos Alytaus rajono ūkininkų patirtus nuostolius, kuriuos jie vertina maždaug 35 tūkstančiais eurų.

Nesupirktu pienu žemdirbiai laistė laukus, dabar Užterštas pienas utilizuoti vis dar vežamas į Klaipėdą ir nesuperkamas iš 9 kaimų ūkių. Maisto ir veterinarijos tarnyba nustatė, kad jis užterštas dioksinu. Todėl rekomenduojama išskersti beveik 200-us karvių. Dėl užterštų dioksinu kiaušinių, teks utilizuoti ir naminius paukščius.

Tačiau kol kas neaišku, kaip ir už ką bus kompensuojama ūkininkams, kokie papildomi tyrimai bus atliekami. Sprendimus tikimasi priimti kitą savaitę. Kai kurie ūkininkai planuoja patys priduoti pieno mėginius ištirti - vienas jų kainuoja apie 600 eurų. Jie sako nesutiksiantys naikinti ūkių.

„Pasakius A, reikia pasakyti ir B. Kokiomis sąlygomis, kokiais pinigais, čia ne tik veislinė medžiaga. Bet iš tiesų ir pajamų netekimas, pašarai paruošti, reikia logistika, sulikviduoti ir nusipirkti. Ar bus galima pavasarį tas bandas veisti, daug yra klausimų, o labai mažai atsakymų. Yra sutarta, kad per šitas 2-3 dienas mes aktyviai diskutuosim Žemės ūkio ministerijos darbuotojai, veterinarijos tarnybos specialistai, mūsų administracijos darbuotojai bus įjungti. Ir mes aiškinsimės, skaičiuosim, tos kompensacinės sumos turi būti adekvačios“, – sako Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas.

Žinios. Paryžiuje surengtas minutės filmų festivalis, pagamintas mobiliaisiais: į taršos mažinimą pažvelgė per humoro prizmę