Verslas

2019.12.04 17:51

„MT Group“ dėl dujotiekio konkurso antrąkart kreipėsi į Vaičiūną

Malvina Baužytė, ELTA 2019.12.04 17:51

Bendrovė „MT Group“ antradienį kreipėsi į energetikos ministrą Žygimantą Vaičiūną, atkreipdama jo dėmesį į toliau besitęsiančius pažeidimus magistralinio dujotiekio į Lenkiją (GIPL) statybos rangovo konkurse.

„Deja, galime konstatuoti, kad „Amber Grid“ pirkimo procedūros metu meluoja ir toliau taiko dvigubus standartus, vertindama mūsų ir „Alvoros“ pasiūlymus, tad kyla pagrįstų abejonių dėl šios bendrovės galimybių ir motyvacijos skaidriai įvykdyti šį konkursą“, – pranešime cituojamas „MT Group“ direktoriaus pavaduotojas Simonas Kunickas.
Jis taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad pagrindinį vaidmenį visame pasiūlymo vertinime atlieka senosios komisijos nariai.

Tuo metu „Amber Grid“ atstovė spaudai Laura Šebekienė teigia, kad pateikti kaltinimai jų atžvilgiu yra nepagrįsti ir žalojantys įmonės reputaciją.

„Kategoriškai atmetame su faktais prasilenkiančius „MT Group“ teiginius. Esame pasirengę argumentuotai atsakyti į visus nepagrįstus, įmonės reputacijai žalą darančius teiginius ir ginti „Amber Grid” dalykinę reputaciją teisme, kai tik pirkimo konkursas bus baigtas ir bus paskelbtas pirkimo laimėtojas. Gavus visus reikiamus dokumentus iš konkurse dalyvaujančių tiekėjų, konkurso laimėtojas bus paskelbtas artimiausiu metu. Iki tol pirkimo dalyvių pasisakymų nekomentuosime“, – Eltai atsiųstame komentare sakė ji.

Spalio 29 d. „Amber Grid“ dėl besitęsiančių teisminių ginčų nutarė iš naujo vertinti galutinius pasiūlymus.

Tai jau antras kartas, kai „MT Group“ dėl dujotiekio konkurso kreipiasi į energetikos ministrą.

Kaip buvo anksčiau skelbta, 700 mm skersmens dujotiekis bus nutiestas nuo Jauniūnų kompresorių stoties, netoli Vilniaus esančiame Širvintų rajone, iki Lietuvos–Lenkijos sienos Lazdijų rajone. Planuojama, kad GIPL dujotiekio statyba bus baigta ir jungtis pradės veikti 2021 m. pabaigoje. Dujotiekio ilgis bus 508 km, iš jų Lietuvos teritorijoje – 165 km. Visa GIPL projekto vertė – 500 mln. eurų, investicijos Lietuvos pusėje sieks iki 136 mln. eurų.

Pastačius dujotiekių jungtį bus sukurti pajėgumai, leisiantys Baltijos šalių kryptimi transportuoti iki 27 teravatvalandžių (TWh) gamtinių dujų per metus, Lenkijos kryptimi – iki 21 TWh per metus, o Baltijos šalių dujų rinkos taps bendros ES dujų rinkos dalimi.

ES bendrojo intereso projektą „Dujotiekių jungtis tarp Lenkijos ir Lietuvos“ (GIPL) „Amber Grid“ įgyvendina kartu su Lenkijos dujų perdavimo sistemos operatoriumi GAZ-SYSTEM S.A.