Naujienų srautas

Verslas2019.12.04 08:25

Laikinai stabdoma prekyba ESO ir „Ignitis gamyba“ akcijomis

ELTA 2019.12.04 08:25

„Nasdaq“ Vilniaus birža priėmė sprendimą trečiadienį sustabdyti prekybą bendrovių „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ir „Ignitis gamyba“ akcijomis.

Prekyba stabdoma dėl vyksiančių visuotinių akcininkų susirinkimų emitentų prašymu.

Prekyba bus atnaujinta 2019 m. gruodžio 5 d., pranešama biržoje.

Kaip ELTA jau rašė, tarptautinės energetikos bendrovės „Ignitis grupė“ vienintelis akcininkas Finansų ministerija svarstys galimybę prekiauti įmonės akcijomis biržoje. Jei sprendimas listinguoti akcijas vertybinių popierių biržoje būtų teigiamas, tai galėtų tapti didžiausiu Baltijos šalių istorijoje pirminiu viešuoju siūlymu (IPO).

Lapkričio 11 d. „Ignitis grupės“ sprendimas inicijuoti antrinių bendrovių ESO ir „Ignitis gamyba“ akcijų išpirkimą ir jų pasitraukimą iš biržos yra tiesiogiai susijęs su Finansų ministerijos iniciatyva svarstyti įmonių grupės ilgalaikio finansavimo alternatyvas.

Investuotojų asociacija pareiškė nerimą, kad „Ignitis grupė“ siekia pasipelnyti smulkiųjų akcininkų sąskaita – už ESO akcijas ketinama siūlyti 10 proc. mažiau nei jos kainavo 2016 m., kai šiomis akcijomis pradėta prekiauti po „Lesto“ ir „Lietuvos dujų“ susijungimo.

Šiuo metu „Ignitis grupė“ valdo 96,82 proc. įmonės „Ignitis gamyba” ir 94,98 proc. – ESO akcijų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi