Naujienų srautas

Verslas2019.12.03 14:55

Seimas uždraudė nepilnamečiams iki 16 metų atsiimti laimėjimus loterijose

Nuo 2020 metų gegužės nepilnamečiai iki 16 metų nebegalės atsiimti loterijų laimėjimų. Tai už juos galės padaryti tik suaugusieji. Dabar tokio apribojimo nėra.

Seimas antradienį priėmė tokią Loterijų įstatymo pataisą, kuria uždraudė jaunesniems nei 16 metų asmenims atsiimti laimėjimus. Už tai balsavo 75 Seimo nariai, o 15 susilaikė.

Siekiant, kad loterijų organizatoriai 8 proc. išplatintų loterijos bilietų vertės privalomai skirtų paramai skaidriai, nustatyta, kad paramos dalyku gali būti tik pinigai.

Tiek loterijų organizatoriai, tiek paramos gavėjai privalės tvarkyti apskaitą ir teikti ataskaitas Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Paramos gavėjai turės atlikti nepriklausomą auditą ir jo išvadą skelbti viešai, jeigu gaunama parama viršija 10 tūkst. eurų per metus.

Įstatymu įtvirtinti ribojimai loterijų reklamai ir loterijų žaidėjų amžiui: uždrausta reklama vaikams ir paaugliams skirtuose renginiuose, laikraščiuose, žurnaluose, knygose, radijo ir televizijos laidose, interneto svetainėse.

Internetinės loterijos žaidėjai galės prisijungti prie savo sąskaitos, pateikti prašymą riboti didžiausią pinigų sumą bilietams per mėnesį arba nusistatyti paros žaidimo laiko limitą.

Be to, loterijas organizuoti galės tik finansiškai patikimi, nepriekaištingos reputacijos asmenys. Jie negalės vykdyti kitų asmenų prievolių ir teikti paskolų.

Didžiųjų loterijų organizatoriai negalės verstis kita ūkine ar komercine veikla, išskyrus bilietų platinimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi