Verslas

2019.12.03 14:30

Prancūzija žada „griežtą atsaką“ į JAV muitus

BNS2019.12.03 14:30

Prancūzijos ekonomikos ministras Bruno Le Maire antradienį pažadėjo „griežtą“ Europos Sąjungos (ES) atsaką į muitus, kuriuos JAV pagrasino įvesti prancūziškoms prekėms.

„Vakar tarėmės su Europos Sąjunga, norėdami įsitikinti, kad jei Jungtinės Valstijos įves naujus muitus, Europa imsis atsako, griežto atsako“, – radijui „Radio Classique“ pareiškė B. Le Maire.

Pirmadienį Jungtinės Valstijos pagrasino įvesti 100 proc. siekiančius importo muitus 2,4 mlrd. JAV dolerių vertės prancūziškoms prekėms kaip atsaką į neva diskriminacinio pobūdžio skaitmeninių paslaugų mokestį.

Jungtinės Valstijos jau yra įsitraukusios į didelį prekybos karą su Kinija, o pirmadienį JAV prezidentas Donaldas Trumpas pranešė ketinantis sugrąžinti muitus Argentinai ir Brazilijai, kaltindamas šias šalis manipuliavimu savo valiutomis ir kenkimu amerikiečių ūkininkams.

Į prekių, kurios gali būti apmokestintos jau nuo sausio vidurio, sąrašą įtrauktos tokios prekės kaip prancūziškas putojantis vynas, jogurtas ir rokforo sūris.

Jungtinės Valstijos laikosi nuomonės, kad skaitmeninis mokestis nepelnytai baudžia tokias amerikiečių technologijų milžines kaip „Google“, „Apple“, „Facebook“ ir „Amazon“.

JAV prekybos atstovo Roberto Lighthizerio pranešime sakoma, jog šis sprendimas „siunčia aiškų signalą, kad JAV imsis veiksmų prieš skaitmeninius mokesčių režimus, kurie diskriminuoja ar kitaip užkrauna nepagrįstą naštą JAV bendrovėms.“

R. Lighthizeris taip pat perspėjo, kad Vašingtonas svarsto galimybę išplėsti vertinimą ir ištirti panašius mokesčius, taikomus Austrijoje, Italijoje bei Turkijoje.

B. Le Maire antradienį taip pat pareiškė, kad Jungtinių Valstijų grasinimai yra nepriimtini.

„Tai ne toks elgesys, kokio tikimasi iš Jungtinių Valstijų vienos iš pagrindinių jos sąjungininkių Prancūzijos bei visos Europos atžvilgiu“, – pažymėjo B. Le Maire.