Naujienų srautas

Verslas2019.12.03 13:59

Gyventojai įspėjami apie neįprastus garsus, vyks Kauno kogeneracinės jėgainės bandymai

LRT.lt 2019.12.03 13:59

Šią savaitę Kauno kogeneracinės jėgainės, gaminsiančios šilumą ir elektros energiją, bandymai. Gyventojai įspėjami apie neįprastus garsus, rašoma pranešime. 

Siekiama išvengti net 200 tūkstančių tonų atliekų, kurios, nesant jėgainei, patektų į Lietuvos sąvartynus. Pirmosiomis savaitėmis jėgainės technologinės įrangos bandymai bus atliekami naudojant tik gamtines dujas. Tarp energetikų tokia jėgainės statybų stadija žinoma kaip „pirmoji liepsna“.

Sureguliavus jėgainės technologinius procesus ir įsitikinus, kad visi įrenginiai veikia taip, kaip numatytą projekte į jėgainę bus atvežtos pirmosios atliekos. Numatoma, kad jėgainę pirmosios atliekos pasieks sausio pabaigoje.

Bandymų metu darbo valandomis iš jėgainės teritorijos gali sklisti neįprasti garsai, kurie primins ypač garsų šniokštimą, taip pat bus matomi baltų dūmų ratilai.

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusios jėgainės projektą kartu įgyvendina bendra „Ignitis grupės“ ir „Fortum“ įmonė – UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“. Bendra projekto vertė siekia iki 160 milijonų eurų.

Projektas pradėtas įgyvendinti 2016 metais, o Kauno kogeneracinė jėgainė komercinę veiklą planuoja pradėti 2020 metų pirmąjį pusmetį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi