Verslas

2019.12.03 10:39

Karbauskis: bankų, taršos, prekybos tinklų mokesčiai – nuo sausio 1-osios

atnaujinta 10.44
Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.12.03 10:39

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, kalbėdamas apie 2020 m. biudžetą, tikino, kad Seimas priims biudžetą, kuris skirsis nuo pirmadienį Vyriausybės pristatyto. Jis žadėjo, kad nauji mokesčiai įsigalios jau kitų metų pradžioje.

„Biudžetas, kuris pateiktas vakar, skirsis nuo to, kurį Seimas priims. Priėmus mokestinius įstatymus, mes visus sprendimus perkelsime iš liepos 1-osios, kaip siūlo Vyriausybė, į sausio 1-ąją. Ir pensijų didėjimas, prezidento siūlymas, bus nuo sausio 1-osios, ne liepos 1-osios, ir vaiko pinigų klausimai 60–100 eurų bus nuo sausio 1-osios, 70-100 – nuo liepos 1-osios“, – antradienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Anot jo, bankų, prekybos tinklų ir pertvarkytas automobilių taršos mokestis, įsigalios kitų metų sausio 1-ąją.

„Ir bankų, ir prekybos tinklų, ir sutvarkytas taršos mokestis – visi jie bus priimti nuo sausio 1 dienos“, – pabrėžė R. Karbauskis ir pridūrė esantis įsitikinęs, kad valdantieji už minėtus mokesčius balsuos vieningai.

„Tai yra sprendimai, kurie aptarti su Vyriausybe, nėra kažkaip nederinti. Paprasčiausiai Vyriausybė neturi aiškumo dėl mokestinių įstatymų priėmimo, mes esam įsitikinę, kad mums užteks balsų“, – apie tai, kodėl Seimo priimtas biudžetas skirsis nuo Vyriausybės pateikto, aiškino R. Karbauskis.

Pirmadienį patikslintame biudžeto projekte Vyriausybė pasiūlė atidėti vaiko pinigų kėlimą iki 60 eurų pusei metų – iki liepos 1-osios. Daugiavaikėms ir nepasiturinčioms šeimoms pinigai iki 90 eurų didėtų jau nuo sausio, dar 10-čia – nuo liepos.

Prekybos tinklų mokestį yra pasiūlę „valstiečiai“, o bankų turto apmokestinimą – valdančiajai koalicijai priklausanti Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt